Inwestycje Pasażer Wydarzenia

Kłodzko zyskało nową stację kolejową [ZDJĘCIA]

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększyły dostęp do kolei w Kłodzku. Od 30 stycznia pasażerowie korzystać mogą ze stacji Kłodzko Miasto. Dostęp do kolei ułatwiają dwa nowe perony, windy i odnowione przejście tunelowe. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za blisko 70 mln zł realizowana jest ze środków budżetowych.

Fot. PKP PLK

Od teraz podróżni korzystać mogą na stacji Kłodzko Miasto z dwóch peronów. Zamontowano także wiaty, nowe oświetlenie i ławki. Dostępność zwiększają także czytelne oznakowanie i zapowiedzi głosowe. Stacja zyskała zegary oraz gabloty z rozkładami jazdy. Wygodny dostęp, szczególnie dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewniają dwie windy.

Stacja usprawniła ruch pociągów w kierunku: Kudowy, Międzylesia, Kamieńca Ząbkowickiego i Wałbrzycha. Ze stacji rozpoczyna i kończy bieg kilkanaście pociągów. Gruntownie przebudowane zostało przejście pod torami. Na posadzce przejścia i nawierzchni peronów są ścieżki naprowadzające, ułatwiające dostęp do pociągów dla osób niedowidzących.

Dla sprawnego prowadzenia ruchu pociągów wybudowana została nastawnia wyposażona w nowoczesne urządzenia sterowania. Na stacji rozbudowany został układ torowy. Są dwa nowe tory, 9 rozjazdów i zelektryfikowany tor na odcinku Kłodzko Główne – Kłodzko Nowe. Wyremontowano wiadukt kolejowy nad ul. Kościuszki.

Prace na stacji były prowadzone etapami. Wcześniej udostępniono jeden peron. Było dodatkowe wzmacnianie terenu torowiska. Wszystkie prace na stacji zakończą się w kwietniu. Wówczas będzie także pochylnia, zapewniająca dodatkowe dojście do peronu nr 1 od stronu ulic Lutyckiej i Kościuszki.

Wartość zadania: „Roboty na przebudowę układu torowego st. Kłodzko Miasto, która umożliwi kończenie biegu pociągów” wynosi prawie 70 mln zł (netto).

Inwestycja jest realizowana ze środków budżetowych.

Dodaj komentarz