Aktualności Inwestycje

Kolej coraz lepiej łączy Podkarpackie

Podróżni na Podkarpaciu zyskują lepsze możliwości komunikacji, dzięki rozbudowie kolei. Zmodernizowana stacja Rzeszów Główny już zachęca do przejazdów pociągiem. Efektem kolejnego przedsięwzięcia PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za blisko 300 mln zł współfinansowanego z projektu POIiŚ będą jeszcze lepsze połączenia stolicy województwa i regionu, w tym lotniska.

Wizualizacja Przystanek Rrzeszow Osiedle Dabrowskiego / ERMAT GROUP

Inwestycja PLK jest częścią szerszego projektu realizowanego przez województwo podkarpackie pn. Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej – PKA.

Szybkie połączenie centrum Rzeszowa z lotniskiem oraz wygodniejsze podróże aglomeracyjne dla mieszkańców Rzeszowa i podkarpackich miejscowości zapewni budowa 14 nowych przystanków i linii kolejowej do lotniska oraz modernizacja peronów w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”. Wartość inwestycji to 299 593 zł netto. Współfinansowanie ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 209,6 mln zł.

– Inwestycja realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. – m.in. połączenie Rzeszowa Głównego z lotniskiem i kilkanaście nowych przystanków, wpisuje się w projekt Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej, która zwiększa możliwości przewozów pasażerskich na Podkarpaciu – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.