Raport z Polski

Kolejarze kolejarzom. Ruszyła pomoc dla samotnych objętych domową kwarantanną

Fundacja Grupy PKP wyszła do kolejarzy z prośbą o pomoc pracownikom, którzy znaleźli się na 14-dniowej kwarantannie domowej. Chęć działania zadeklarowało 18 osób z całej Polski. – Cieszymy się, że w kryzysowym czasie, jaki zapanował w kraju, kolejarze znowu pokazują swoją solidarną postawę pomagając współpracownikom i emerytowanym kolejarzom w potrzebie – podkreślają przedstawiciele Fundacji.

Z apelem o pomoc dla tych, którzy są odizolowani i nie mają bliskich, tym samym nie mają jak zrobić nawet podstawowych zakupów z artykułami pierwszej potrzeby, Fundacja wyszła w miniony piątek 13 marca.

– Jesteśmy wdzięczni, że mimo trudnej sytuacji jaka panuje w Polsce, są pracownicy, którzy nie są obojętni i wyrażają chęć bezinteresownej pomocy. Przez ostatnie trzy dni zgłosiło się do nas 18 osób z całej Polski, które chcą działać i dystrybuować paczki z artykułami pierwszej potrzeby najbardziej potrzebującym. Nasz apel rozszerzamy o kolejne spółki kolejowe z Grupy PKP. Wolontariuszy wciąż przybywa. – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu w Fundacji Grupy PKP.