global

Koleje Czeskie wypłacą odszkodowanie uczestnikom katastrofy kolejowej

Czeskie Koleje wypłacą odszkodowanie rodzinom ofiar oraz osobom rannym we wtorkowej katastrofie kolejowej nieopodal Pernink. O decyzji tej przewoźnik poinformował na Twitterze.

Kwota odszkodowania nie jest jeszcze znana. Jak podkreśla rzecznik prasowa Czech Rail Vanda Rajnochová, zasady udzielania odszkodowania są regulowane poprzez obowiązujące przepisy. Wysokość wypłat zależy od stopnia uszczerbku na zdrowiu.

– W tej chwili nie jesteśmy w stanie oszacować dokładnej kwoty – podkreśla.

 

Czeskie Koleje wystosowały apel do uczestników wtorkowej katastrofy kolejowej o kontakt. Wszelkie informacje kontaktowe opublikowane zostały także na oficjalnej stronie przewoźnika w języku czeskim i niemieckim.

Przypomnijmy: do wypadku doszło 7 lipca około godz. 15.10, na linii kolejowej między Johanngeorgenstadt w niemieckiej Saksonii a Karlowymi Warami. Jako wstępną przyczynę katastrofy wskazano błąd ludzki. Jan Kuczera, szef Inspekcji Transportu Kolejowego Czech, poinformował, że jeden z pociągów pasażerskich uczestniczących w wypadku, za wcześnie odjechał ze stacji Pernink.

Na chwilę obecną nie wiadomo, co dalej z uszkodzonymi pociągami. Rzeczniczka Czech Rail poinformowała, że pojazdy nocą zostały przetransportowane do zajezdni. Jednostka RegioShark (seria 844) została odholowana do Pilzna, a pociąg z serii 814 został przetransportowany do zajezdni w Cheb.

Najbardziej ucierpiał pociąg z serii RegioNova 914 – ma on uszkodzone podwozie.

Dodaj komentarz