Tabor

Koleje Dolnośląskie i PKP Cargo tworzą nowe muzeum kolejnictwa [FILM]

Ze stacji Wrocław Brochów do nowo powstającego muzeum kolejnictwa dojechały cztery lokomotywy: ST43-80, SP32-149, SM42-038 oraz ET21-548. W legnickiej bazie PKP Cargo od czerwca czekał już na nie parowóz TKt48-58.

Nowe muzeum powstaje we współpracy Kolei Dolnośląskich oraz spółki PKP Cargo.

– Wszystkie te lokomotywy zostaną teraz wspólnymi siłami odrestaurowane i będą po kolei przetaczane na tor przy siedzibie KD – informuje dolnośląski przewoźnik. – Już teraz można tam podziwiać parowóz Ty2-540 – on również odzyskał swój blask dzięki naszej współpracy z PKP Cargo.

Gdy pojazdy dotrą na swoje miejsce, będą wielką kolejową atrakcją turystyczną dla mieszkańców i turystów. Zobaczcie film:

Zabytkowe lokomotywy

Wczoraj dojechały ze stacji Wrocław Brochów 4 lokomotywy, które docelowo zwiększą liczbę eksponatów w kolejowym muzeum, jakie organizujemy razem z naszymi przyjaciółmi z PKP Cargo. Są to ST43-80, SP32-149, SM42-038 oraz ET21-548. W legnickiej bazie PKP Cargo od czerwca czekał już na nie parowóz TKt48-58.Wszystkie te lokomotywy zostaną teraz wspólnymi siłami odrestaurowane i będą po kolei ? przetaczane na tor przy siedzibie KD, gdzie już teraz można podziwiać parowóz Ty2-540; on również odzyskał swój blask dzięki współpracy PKP Cargo i KD. Gdy już dotrą na swoje miejsce będą wielką kolejową atrakcją turystyczną dla mieszkańców i przyjezdnych. :)Już nie możemy się doczekać! 🙂

Opublikowany przez Koleje Dolnośląskie S.A. Wtorek, 15 września 2020

Dodaj komentarz