Pasażer

Koleje Dolnośląskie połączą Wrocław ze Świnoujściem

Koleje Dolnośląskie uruchomią wakacyjne połączenie Wrocław – Świnoujście. Pierwszy pociąg odjedzie nad morze za nieco ponad miesiąc – 22 czerwca. Podróż trwać będzie 5,5 godziny.

Fot. Koleje Dolnośląskie
Fot. Koleje Dolnośląskie

Połączenie KD do Świnoujścia po raz pierwszy zostało uruchomione 24 czerwca 2023 r. Bardzo szybko stało się popularne – w zeszłym roku skorzystało z niego ponad 7 tysięcy pasażerów.

– Tak duże zainteresowanie tym połączeniem ponadregionalnym było dla nas pozytywnym zaskoczeniem – wspomina Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Co ważne, korzystali z niego nie tylko Dolnoślązacy, ale również mieszkańcy województwa lubuskiego oraz zachodniopomorskiego. Jest to dowód na to, że kolej łączy ludzi.

 

W tym roku pod szyldem Kolei Dolnośląskich do Świnoujścia będą jeździć pięcioczłonowe pociągi Impuls 45WE, a nie – jak do tej pory – Elf 2 48WEc. KD Premium Nadmorski będzie kursował przez stacje: Wrocław Główny, Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje, Świnoujście.

Nie tylko Świnoujście

Koleje Dolnośląskie zawnioskowały w marcu br. do Urzędu Transportu Kolejowego o uruchomienie połączenia również z Wrocławia do Warszawy. Byłaby to kolejna, po trasie do Świnoujścia, linia ponadregionalna dolnośląskiego przewoźnika. Wnioski dotyczą kursów przez cały tydzień: od poniedziałku do niedzieli. We wszystkie dni pociągi miałyby jeździć o tej samej porze.

– Jednocześnie chcemy, aby pociąg ekspres do Warszawy był skomunikowany z innymi połączeniami, tak aby mieszkańcy Dolnego Śląska mogli komfortowo przesiąść się we Wrocławiu w kierunku takich miast, jak Legnica, Lubin, Kłodzko czy Wałbrzych – dodaje Damian Stawikowski.

Dodaj komentarz