Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Koleje Dolnośląskie uruchamiają nowe połączenia – m.in. do Trutnova i Adrspachu

Koleje Dolnośląskie zaprezentowały rozkład jazdy po sezonowej korekcie. Na tory wyjedzie 18 nowych pociągów, w tym do Trutnova i Adrspachu – na popularne trasy do turystycznych miejscowości. Zmiany wejdą w życie od 14 marca.

Fot. KD

Dolnośląski przewoźnik utrzyma siatkę obowiązujących aktualnie połączeń, uzupełni je o kilkanaście nowych – m.in. do Kątów Wrocławskich, Malczyc i czeskich miejscowości, a wybrane pociągi kończące do tej pory swoje trasy w Dusznikach Zdroju zostaną wydłużone do Kudowy Zdroju.

– Korekta rozkładu jest związana przede wszystkim z uruchomieniem połączeń sezonowych, ale też zmianami, które wymuszają na nas zaplanowane na najbliższy kwartał prace remontowe na wybranych odcinkach  – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. – Jednocześnie cały czas monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej, a co za tym idzie – będziemy też przyglądać się jak w praktyce wygląda frekwencja i realizowanie połączeń w regionie względem możliwych zmian ograniczeń, które nadal obowiązują w Polsce – dodał.