Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Koleje Dolnośląskie uruchomiły specjalny pociąg w barwach ERK

Koleje Dolnośląskie uruchomiły specjalny pociąg w barwach Europejskiego Roku Kolei. Pasażerowie będą mieli szansę na podróż wyjątkowym składem, dzięki współpracy przewoźnika z biurem Parlamentu Europejskiego oraz przedstawicielstwem Komisji Europejskiej. 

Fot. Koleje Dolnośląskie

Unia Europejska ustanowiła rok 2021 „Europejskim Rokiem Kolei”, aby promować kolej jako bezpieczny i zrównoważony środek transportu. Wyjątkowa aranżacja i prezentacja pociągu Kolei Dolnośląskich to ważny punkt obchodów Europejskiego Roku Kolei na Dolnym Śląsku.

– Od lat stawiamy na rozwój kolei w regionie, która stanowi kluczowy element w walce z wykluczeniem transportowym w regionie. Dlatego inwestujemy w zakup nowoczesnego taboru oraz rewitalizację linii kolejowych przywracając ruch na nieczynnych od lat rasach – wskazał Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

 

Dolny Śląsk stanowi jeden z modelowych przykładów efektywnej rewitalizacji połączeń kolejowych, co przekłada się na popularność oraz wysoką frekwencje wśród pasażerów regionalnego przewoźnika.

–Dziękujemy za wsparcie samorządu województwa oraz Unii Europejskiej, bo dzięki niemu możemy rozwijać kolej w regionie kupując nowy tabor czy inwestując w rozwój infrastruktury. Cieszymy się z powrotu pasażerów, przygotowujemy się też do startu sezonowych połączeń pasażerskich. Mamy nadzieję, że Europejski Rok Kolei zachęci jeszcze więcej Dolnoślązaków do postawienia na kolej – podkreślał Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.