global

Koleje Francuskie oraz Ukraińskie przewiozą lekarzy za darmo

Koleje Francuskie (SNCF) oraz Koleje Ukraińskie (UZ) podjęły decyzję o zapewnieniu pracownikom służb medycznych i wolontariuszom bezpłatnych przejazdów swoimi pociągami.

SNCF zapewnia bezpłatne przejazdy dla osób, które pracują w placówkach medycznych w kraju i dla wolontariuszy, którzy zgłosili się na wezwanie AP-HP lub Regionalnej Agencji Zdrowia (ARS) do walki z pandemią koronawirusa.

Bezpłatne przejazdy pociągami Kolei Francuskich odbywają się z Paryża w różne regiony kraju.

– Poprzez tę decyzję SNCF dąży do wykazania solidarności świata kolei z medykami i wolontariuszami podczas kryzysu zdrowotnego – podkreślają przedstawiciele SNCF.

 

Aby móc bezpłatnie skorzystać z przejazdu, należy posiadać odpowiednie dokumenty: kartę zdrowia (CPS) dla lekarzy i pielęgniarek w wersji papierowej lub online, asystenci pielęgniarscy muszą posiadać zaświadczenie z zakładu pracy, a emerytowani lekarze legitymację zdrowotną

W okresie pandemii bezpłatne przejazdy dla pracowników Państwowej Służby Ratunkowej Ukrainy oferują także koleje UZ.

– Podstawą podróży ratowników jest świadectwo służby. Konieczne jest również osobiste wyposażenie ochronne, w tym maska ​​lub respirator i rękawiczki – przypominają przedstawiciele Kolei Ukraińskich.

 

Medycy przejadą bezpłatnie pociągami przez wszystkie trasy kolejowe z wyjątkiem tych prowadzących do Lwowa – tam transport pracowników odbywa się samochodami.

Dodaj komentarz