Pasażer Polregio

Koleje Małopolskie odwołują dodatkowe pociągi w okresie Wszystkich Świętych

Koleje Małopolskie odwołują dodatkowe pociągi, które kursować miały między 31 października a 1 listopada w relacji Kraków Główny – Kraków Lubocza – Kraków Nowa Huta. Skąd taka nagła decyzja?

Fot. Andrzej Otrębski/ CC

Zmiany wprowadzone zostały po analizie oraz konsultacjach z Urzędem Miasta Krakowa, Zarządem Transportu Publicznego oraz Zakładem Linii Kolejowych PKP PLK S.A. w Krakowie. Spółki Koleje Małopolskie oraz POLREGIO planowały uruchomić 24 dodatkowe połączenia między 31 października a 1 listopada, w godz. 9.00-16.00. To jednak spowodowałoby konieczność dodatkowego zamknięcia przejazdu na ul. Blokowej na ponad 100 minut.  W połączeniu z pozostałymi pociągami kursującymi przez ten przejazd łączny czas zamknięcia przejazdu wyniósłby niemal 180 minut.

– Wspomniany przejazd pełni kluczową rolę w obsłudze Cmentarza Grębałów przez pojazdy Komunikacji Miejskiej w Krakowie (zgodnie z danymi ZTP w szczycie od 40 do 50 kursów na godzinę), jak również odbywa się tam wtedy wzmożony ruch pieszych, uruchomienie dodatkowych pociągów mogłoby doprowadzić do faktycznego paraliżu ruchu drogowego w tym rejonie – podkreślają przedstawiciele Kolei Małopolskich. – Mając na uwadze dobro wszystkich użytkowników transportu publicznego w tym szczególnym okresie zdecydowaliśmy się wybrać rozwiązanie, które będzie mniej uciążliwe dla ogółu.

 

Jak podkreśla przewoźnik, w przyszłym roku, wspólnie z krakowskim Magistratem, chciałby wypracować taką formułę współpracy, by umożliwić pasażerom optymalne korzystanie z obu środków transportu, zarówno w okresie Wszystkich Świętych, jak również w ramach docelowej integracji komunikacji miejskiej i kolejowej.

Dodaj komentarz