Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Koleje Małopolskie testują szybszą i dogodniejszą dla pasażerów komunikację zastępczą

Pociągi kursujące do i z Jasła, Nowego Sącza oraz Krynicy-Zdrój w dniach 6 kwietnia – 17 maja, na odcinku z i do Tarnowa, zastąpione zostaną autobusową komunikacją zastępczą. Koleje Małopolskie, aby maksymalnie zredukować uciążliwości z tytułu konieczności przesiadki do autobusów zastępczych, postawiły sobie za cel skrócenia i udogodnienia podróży pasażerom.

Fot. Andrzej Otrębski / commons.wikimedia.org

Zmiany spowodowane są remontem linii kolejowej, który potrwa dłużej niż zwykle, bo aż 42 dni. Mimo utrudnień Koleje Małopolskie chcą poprawić komfort pasażerów.

– W tym roku oprócz kursów tradycyjnych, do każdego pociągu będzie przypisany także kurs „szybki”. Kursy te będą realizowane na odcinku TarnówNowy Sącz bezpośrednio, czyli z pominięciem pozostałych przystanków na trasie przejazdu. W ten sposób zostanie zapewniona obsługa każdego przystanku, a podróżni zostaną przewiezieni szybciej niż dotychczas. Co więcej, niektóre miejscowości, na okres wprowadzonej komunikacji zastępczej, dostaną lepszą ofertę przewozową poprzez zwiększenie liczby wykonywanych kursów – informuje małopolski przewoźnik.

 

Dodatkowo, dla zapewnienia odwozu pracowników z Nowego Sącza, będzie uruchomiony dodatkowy, trzeci kurs Doliny Popradu, zapewniający odwóz w kierunku Tarnowa. Kurs ten, z powodu późniejszego odjazdu, nie będzie skomunikowany z pociągiem.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest pod adresem: https://malopolskiekoleje.pl/index.php/trasy/krakow-glowny-nowy-sacz-krynica.

Opisy miejsc zatrzymania autobusów zastępczych są z kolei dostępne pod adresem: https://malopolskiekoleje.pl/index.php/wydarzenia/96-2021/505-komunikacja-zastepcza-14-03-2021-12-06-2021.

– Testujemy jeszcze jedno, nowe w Małopolsce, rozwiązanie. Za pociągi DOLINA POPRADU jadące do i z Krynicy-Zdrój uruchamiamy przewóz rowerów w komunikacji zastępczej – dodaje przewoźnik. – Do każdego kursu, który będzie realizowany liczbą autobusów dostosowaną do limitów w związku z pandemią COVID-19, będzie uruchomiony bus z przyczepą rowerową.

 

Przyczepy będą wyposażone w co najmniej 15 miejsc do przewozu rowerów, a ich właściciele będą mogli podróżować w busie jadącym razem z pozostałymi autobusami zastępczymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu rowerzyści będą więc mogli w dalszym ciągu zwiedzać malownicze zakątki Beskidu Sądeckiego i Pogórza Ciężkowickiego korzystając z usług Kolei Małopolskich, pomimo trwającej przerwy w ruchu kolejowym.

Przyczepy dla rowerzystów będą dostępne na następujących kursach:

Dodaj komentarz