Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Koleje Małopolskie testują szybszą i dogodniejszą dla pasażerów komunikację zastępczą

Pociągi kursujące do i z Jasła, Nowego Sącza oraz Krynicy-Zdrój w dniach 6 kwietnia – 17 maja, na odcinku z i do Tarnowa, zastąpione zostaną autobusową komunikacją zastępczą. Koleje Małopolskie, aby maksymalnie zredukować uciążliwości z tytułu konieczności przesiadki do autobusów zastępczych, postawiły sobie za cel skrócenia i udogodnienia podróży pasażerom.

Fot. Andrzej Otrębski / commons.wikimedia.org

Zmiany spowodowane są remontem linii kolejowej, który potrwa dłużej niż zwykle, bo aż 42 dni. Mimo utrudnień Koleje Małopolskie chcą poprawić komfort pasażerów.

– W tym roku oprócz kursów tradycyjnych, do każdego pociągu będzie przypisany także kurs „szybki”. Kursy te będą realizowane na odcinku TarnówNowy Sącz bezpośrednio, czyli z pominięciem pozostałych przystanków na trasie przejazdu. W ten sposób zostanie zapewniona obsługa każdego przystanku, a podróżni zostaną przewiezieni szybciej niż dotychczas. Co więcej, niektóre miejscowości, na okres wprowadzonej komunikacji zastępczej, dostaną lepszą ofertę przewozową poprzez zwiększenie liczby wykonywanych kursów – informuje małopolski przewoźnik.

 

Dodatkowo, dla zapewnienia odwozu pracowników z Nowego Sącza, będzie uruchomiony dodatkowy, trzeci kurs Doliny Popradu, zapewniający odwóz w kierunku Tarnowa. Kurs ten, z powodu późniejszego odjazdu, nie będzie skomunikowany z pociągiem.