Raport z Polski Wydarzenia

Koleje Mazowieckie będą kształcić uczniów ZSP nr 6 w Siedlcach

Koleje Mazowieckie objęły swoim patronatem Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach. – Współpraca ze szkołami kształcącymi młodzież na kierunkach związanych z koleją jest kluczowa dla pozyskania młodej, wykwalifikowanej kadry – podkreślają przedstawiciele mazowieckiego przewoźnika.

Fot. materiały prasowe

Obecnie uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach mogą kształcić się w sześciu zawodach związanych z kolejnictwem.

W Technikum nr 6 są to:

  • technik transportu kolejowego,
  • technik pojazdów kolejowych,
  • technik elektroenergetyk transportu szynowego,
  • technik automatyk sterowania ruchem kolejowym
  • technik budownictwa kolejowego.

Branżowa Szkoła I stopnia nr 6 kształci w zawodzie mechanik pojazdów kolejowych.

Umowa podpisana pomiędzy Kolejami Mazowieckimi a szkołą pozwoli na współpracę w zakresie praktycznego kształcenia uczniów w zawodach związanych z kolejnictwem, w tym m.in. odbywanie praktyk zawodowych na terenie Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru KM. Ci uczniowie, których wyniki będą wystarczająco dobre, mogą liczyć na stypendium przyznawane przez Koleje Mazowieckie.

Współpraca ze szkołami kształcącymi młodzież w zawodach kolejowych jest jednym z elementów strategii spółki w kontekście pozyskiwania wykwalifikowanej kadry. Cały czas się rozwijamy, kupujemy nowoczesny tabor. Nie wyobrażam sobie przyszłości przewoźnika bez pracowników posiadających odpowiednie kompetencje i pasję do zawodu. Wiem, że właśnie taka młodzież na poważnie planuje swoją karierę na kolei. A my ją do siebie z ochotą przyjmujemy – powiedział Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

 

Monika Kowalczyk, p.o. dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach, podkreśla, że porozumienie zawarte z Kolejami Mazowieckimi jest kolejną szansą na wsparcie młodzieży oraz stanowi gwarancję zatrudnienia po zakończeniu edukacji dla uczniów siedleckiej szkoły.

– Mam nadzieję, że znajdą się też uczniowie szkół podstawowych, którzy skorzystają z naszej oferty i podejmą naukę w naszej szkole. Nasza oferta kształcenia odpowiada realnym potrzebom rynku pracy – dodała dyrektor Kowalczyk.

 

Ze strony Kolei Mazowieckich porozumienie podpisali członkowie zarządu: Dariusz Grajda oraz Cezary Lewandowski. Szkołę reprezentowali Andrzej Sitnik, prezydent miasta Siedlce, i Monika Kowalczyk, p.o. dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach.

Przypomnijmy, że w gronie szkół, z którymi współpracują Koleje Mazowieckie, znajdują się także: Technikum Nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego d. “Kolejówka”, Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej, Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu, Zespół Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie oraz Niepubliczne Technikum im 72. Pułku Piechoty w Radomiu Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Dodaj komentarz