global Przewozy towarowe

Koleje Rosyjskie i FESCO będą przewozić towary niebezpieczne

Koleje Rosyjskie i grupa transportowa FESCO zwiększają asortyment transportowanych do Europy towarów. Od połowy marca przewozić będą towary niebezpieczne.

Transport towarów niebezpiecznych odbywać się będzie regularnie z regionu Azji i Pacyfiku. Pierwszy został już zrealizowany. Pojemniki z kwasami stosowane w farmacji i przemyśle wysłane zostały z Qingdao w Chinach, zaś części samochodowe dostarczono z Pusan w Korei. Ich przewóz odbył się pierw drogą morską, następnie kolejową. W porcie handlowym we Władywostoku załadunek przejął pociąg kontenerowy. Do Brześcia dotarł 10 marca. Czas tranzytu wyniósł 12 dni.

W Brześciu towar został ponownie załadowany na wagony oraz na ciężarówki, ruszając do klientów w Polsce, Niemczech i Belgii.

Transport towarów niebezpiecznych z krajów Azji i Pacyfiku do Europy jest bardzo obiecującym obszarem pracy. Dzisiaj dostawy takich ładunków odbywają się drogą morską, ale jesteśmy gotowi, w ramach Transsyberyjskiej LandBridge, zaoferować na rynku sprawdzoną usługę, która gwarantuje zarówno bezpieczeństwo ładunku, jak i podwójne skrócenie czasu dostawy – powiedział Dmitry Murev, dyrektor generalny JSC Russian Railways Logistics.