global Przewozy towarowe

Koleje Rosyjskie i FESCO będą przewozić towary niebezpieczne

Koleje Rosyjskie i grupa transportowa FESCO zwiększają asortyment transportowanych do Europy towarów. Od połowy marca przewozić będą towary niebezpieczne.

Transport towarów niebezpiecznych odbywać się będzie regularnie z regionu Azji i Pacyfiku. Pierwszy został już zrealizowany. Pojemniki z kwasami stosowane w farmacji i przemyśle wysłane zostały z Qingdao w Chinach, zaś części samochodowe dostarczono z Pusan w Korei. Ich przewóz odbył się pierw drogą morską, następnie kolejową. W porcie handlowym we Władywostoku załadunek przejął pociąg kontenerowy. Do Brześcia dotarł 10 marca. Czas tranzytu wyniósł 12 dni.

W Brześciu towar został ponownie załadowany na wagony oraz na ciężarówki, ruszając do klientów w Polsce, Niemczech i Belgii.

Transport towarów niebezpiecznych z krajów Azji i Pacyfiku do Europy jest bardzo obiecującym obszarem pracy. Dzisiaj dostawy takich ładunków odbywają się drogą morską, ale jesteśmy gotowi, w ramach Transsyberyjskiej LandBridge, zaoferować na rynku sprawdzoną usługę, która gwarantuje zarówno bezpieczeństwo ładunku, jak i podwójne skrócenie czasu dostawy – powiedział Dmitry Murev, dyrektor generalny JSC Russian Railways Logistics.

 

O możliwościach rozwoju mówił także Maxim Sacharow z firmy FESCO.

-Widzimy duże zainteresowanie klientów naszą transsyberyjską usługą LandBridge, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć asortyment towarów, dodając bardzo popularny transport towarów niebezpiecznych. Biorąc pod uwagę nasze kompetencje, zgromadzone doświadczenie i dostępność własnych aktywów w całym łańcuchu intermodalnym, możemy zagwarantować naszym klientom przestrzeganie terminów dostaw oraz, co najważniejsze, bezpieczeństwo transportu do dowolnego miejsca w Europie – powiedział Maxim Sacharow.

 

Koleje Rosyjskie oraz firma FESCO wspólną transsyberyjską usługę LandBridge uruchomiły pod koniec maja 2019 r. Pierwszy testowy kontener wysłany został z japońskiego portu w Jokohamie do Wrocławia. Pod koniec lipca ub.r. zasięg świadczonych usług został poszerzony o wysyłki z Korei.

Dodaj komentarz