Przewozy towarowe

Koleje Rosyjskie rozszerzają możliwość tranzytu towarów objętych sankcjami

JSC Russian Railways Logistics, największy operator logistyki multimodalnej, rozszerza możliwości tranzytu towarów objętych sankcjami z Europy przez Rosję do Chin. Firma testuje transport wzdłuż północnej trasy przez Zabaikalsk.

W połowie maja dwa kontenery ze sproszkowaną serwatką do produkcji żywności dla niemowląt wyruszyły do Chin. Pierwszy podróż do Changchun rozpoczął w Duisburgu. Drugi załadowany został na samochód w zakładzie produkcyjnym duńskiej firmy Thise Mejeri w Estonii i wysłany do Malaszewicza. Stamtąd odjechał koleją do Harbinu. Oba pociągi z ładunkiem przekroczą granicę przez przejście w Zabaikalsku.

Wieszanie pieczęci elektronicznej na transportowanych towarach objętych sankcjami odbędzie się na stacji kolejowej Smoleńsk – Sortirowochny, usunięcie – na stacji Zabajkalsk.

– Otwarcie nowej trasy transportu towarów objętych sankcjami jest niezwykle ważnym i istotnym kamieniem milowym na drodze do zwiększenia przepływu tranzytowego towarów z krajów europejskich w kierunku wschodnim. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu zaawansowanych rozwiązań cyfrowych i innowacji technicznych zintegrowanych z technologią transportu Russian Railways Holding i naszych partnerów. Uważam, że jest to wynik żmudnej, systematycznej i dobrze skoordynowanej pracy zespołu JSC RRL i naszych partnerów – skomentował Dmitrij Murew, dyrektor generalny JSC Russian Railways Logistics.

Dodaj komentarz