Pasażer

Koleje Śląskie wprowadzają pilotażowe rozwiązanie dla podróżnych z rowerem

Koleje Śląskie wprowadzają nowe pilotażowe rozwiązanie przy przewożeniu rowerów w wybranych pociągach i autobusach komunikacji zastępczej. To odpowiedź przewoźnika na liczne pytania pasażerów, związane z nadchodzącą majówką.

– Dla osób, które chcą mieć zapewnione miejsce na rower w trakcie podróży pociągiem lub ZKA, uruchamiamy możliwość wcześniejszej rezerwacji – informuje śląski przewoźnik.

 

Rezerwacją, prowadzoną w dniach 1-3 maja, objęte będą kursy o największym potencjale turystycznym:

  • pociąg w relacji Katowice -Zwardoń nr 94717 (odjazd z Katowic o godz. 9.35)
  • pociąg nr 94110 w relacji ZwardońKatowice (odjazd ze Zwardonia o godz. 18.11)
  • kurs autobusów z Czechowic-Dziedzic o godz. 10:27 i powrotnych z Wisły Uzdrowiska o 17:41.

Do przewożenia rowerów oddelegowane będą specjalne BikeBusy.

W ramach rezerwacji do dyspozycji dla podróżnych dostępnych jest 5 miejsc na przewóz rowerów w pociągu i 15 miejsc w busie.

– Aby skorzystać z takiej opcji niezbędne jest zgłoszenie się do kasy Kolei Śląskich w celu zakupu biletu na przewóz oraz pobrania bezpłatnej rezerwacji – tłumaczy przewoźnik. – Taką rezerwację mogą też pobrać osoby korzystające np. z oferty 10 godzin po sieci z rowerem, jeśli chcą mieć zagwarantowane miejsce dla roweru. W przypadku braku rezerwacji przewóz rowerów będzie realizowany zgodnie z możliwościami pojazdów.

 

W sytuacji większego zainteresowania przewozem rowerów w powyższych pociągach i pojazdach ZKA, z powodu braku wolnych miejsc przewóz rowerów bez rezerwacji może okazać się niemożliwy do zrealizowania.

Dodaj komentarz