Raport z Polski Wydarzenia

Koleje Śląskie wstrzymują połączenia transgraniczne

Wciąż rozprzestrzeniająca się pandemia i wprowadzone obostrzenia, zarówno w Polsce jak i Czechach oraz na Słowacji, wpłynęły na ruch pociągów transgranicznych. Ograniczenia w kursowaniu składów wprowadziły m.in. Koleje Śląskie oraz słowacki przewoźnik ZSSK.

Fot. Piotr Dziubek / PKP PLK

– Zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz pracowników jest dla nas najważniejsze – podkreślają przedstawiciele Kolei Śląskich. – Jednakże restrykcyjne przepisy dotyczące reżimu sanitarnego wprowadzone w Czechach skłoniły nas do podjęcia niezbędnych decyzji.

 

Od 20 marca do odwołania zawieszone zostały relacje transgranicznego połączenia pomiędzy Polską a Czechami na odcinku Chałupki-Bohumin-Chałupki. Republika Czeska wprowadziła znaczące ograniczenia w poruszaniu się. Region zamieszkania można opuszczać tylko z uzasadnionych powodów, natomiast od godz. 21:00 do godz. 5:00 obowiązuje godzina policyjna, podczas której bez uzasadnionej przyczyny nie wolno wychodzić z domu.

– Zawieszeniu ulegają także połączenia transgraniczne ze Słowacją na odcinku Žilina-Zwardoń-Žilina o numerze 4474 oraz 4477 obsługiwane przez Słowackiego przewoźnika ZSSK – informują Koleje Śląskie.