Tabor

Koleje Śląskie suchą parą walczą z bakteriami

Koleje Śląskie zakupiły specjalne urządzenie do czyszczenia wnętrz pociągów suchą parą. Ta generowana jest w temperaturze powyżej 170 stopni. Sucha para wspomaga dotychczasowe działania dezynfekcyjne z wykorzystaniem pary nasyconej, co umożliwia zwiększenie częstotliwości tych zabiegów. 

Najnowszej generacji parowe urządzenie czyszczące działa niezwykle szybko, dzięki zastosowaniu bardzo wysokich temperatur. Jego podstawową zaletą – w odróżnieniu od urządzeń wytwarzających zwykłą parę – jest fakt, że po wypraniu tapicerki foteli, materiał nie pozostaje mokry. Para przenika do najgłębszych włókiem materiału, a pociąg po takim zabiegu może od razu wyruszyć w podróż.

Urządzenie wyposażone jest w kilkanaście końcówek, które poza tapicerką, czyszczą również inne powierzchnie: podłogi czy trudno dostępne miejsca w toaletach. Sucha para jest wytwarzana pod ciśnieniem aż 9 bar, a urządzenie może również zbierać nieczystości, ponieważ ma wbudowany odkurzacz.

Urządzenie pomyślnie przeszło testy i obecnie jest już wykorzystywane na co dzień. Przyczynia się ono wraz z innymi rozwiązaniami do zapewnienia naszym pasażerom najwyższego światowego standardu a co za tym idzie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa sanitarnego.

Zakup urządzenia na suchą parę to kolejne innowacyjne rozwiązanie wprowadzone przez Koleje Śląskie w związku z walką z koronawirusem.

Koleje Śląskie zastosowały aktywną powłokę dezynfekującą. “Wyniki badań rewelacyjne”

Reklama