Pasażer Wydarzenia

Koleje Śląskie zostały partnerem 11. edycji Industriady

Koleje Śląskie po raz kolejny wezmą udział w Industriadzie – święcie Szlaku Zabytków Techniki i największym festiwalu dziedzictwa przemysłowego w tej części Europy. Jedenasta edycja wydarzenia odbędzie się 26 września.

Fot. Koleje Śląskie

Początkowo Industriada odbyć się miała w czerwcu, jednak z uwagi na koronawirusa, jej termin przeniesiono na drugą połowę września. Choć festiwal trwać będzie tylko jeden dzień, przemysłowe serce bić będzie tak samo mocno, jak w latach poprzednich. Wydarzenia i atrakcje będą dostępne w 36 obiektach województwa śląskiego.

Koleje Śląskie już po raz siódmy włączają się do Industriady i po raz kolejny jesteśmy partnerem wydarzenia – informuje przewoźnik. – Motywem przewodnim tegorocznej Industriady jest „Natura w przemyśle”. Tak ekologicznego przewoźnika jak Koleje Śląskie nie mogło zabraknąć i tym razem w wydarzeniu. Pociągi, które jeżdżą w Kolejach Śląskich są nowoczesne i ekologiczne.  Generują nawet o 95 proc. mniej dwutlenku węgla niż transport samochodowy.

 

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i teraz w tym wyjątkowym czasie, Koleje Śląskie przygotowały dla uczestników wydarzenia możliwość bezpłatnego podróżowania. W zeszłym roku były papierowe kupony, w tym rozwiązanie bardziej innowacyjne! Kupony papierowe zastąpi system rezerwacji internetowych (z ograniczoną pulą miejsc).

Co należy zrobić?

Już w poniedziałek 21 września, na stronie internetowej Kolei Śląskich uruchomiona zostanie możliwość rezerwacji miejsc w naszym systemie. Sama rezerwacja nie uprawnia do bezpłatnego przejazdu. Trzeba zgłosić się do kasy spółki Koleje Śląskie w dniach 25-26.09 i ją potwierdzić. Można to również zrobić u kierownika pociągu ale tylko w dniu INDUSTRIADY (26.09). Co ważne, otrzymany bilet uprawnia do przejazdu tam i  z powrotem. Przejazd może odbywać się jedynie na terenie woj. śląskiego.  Akcja związana z Industriadą  obejmuje stacje znajdujące się w pobliżu obiektów biorących udział w imprezie.

– Bądźcie czujni! Wśród atrakcji również wydarzenie w naszej siedzibie. Ale o tym niebawem – dodaje przewoźnik.