global Tabor Wydarzenia

Koleje Ukraińskie chcą kupić 100 wagonów pasażerskich

Koleje Ukraińskie chcą kupić do 100 wagonów pasażerskich. W tym celu ogłosiły przetarg – kryterium wyboru zwycięzcy jest cena. Na zakup przewoźnik zarezerwował wstępnie w budżecie 90 mln euro.

Fot. UZ

Zakup podzielony został na części – w pierwszej UZ chce nabyć 51 wagonów sypialnych. W kolejnych: 12 wagonów sypialnych o podwyższonym standardzie i 37 wagonów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Określony w przetargu termin dostawy to 31 grudnia 2021 r.

– Rozesłano już oferty handlowe do producentów krajowych i zagranicznych, w szczególności do zakładów takich jak: Kryukovsky i Charkow, Siemens i Pesa – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym na stronie Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy.

 

Wśród wymagań przy produkcji taboru jest wyposażenie wagonów w gniazda i porty USB zlokalizowane przy każdym siedzeniu, nowoczesny system klimatyzacji, adaptacyjne wejście dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej, zwiększona objętość miejsca na bagaże, toalety próżniowe, sterowanie oświetleniem w 4 trybach oraz systemy monitoringu.

Liczba zakupionych wagonów będzie zależała od całkowitej sumy środków budżetowych UZ. Spółka nie zatwierdziła ostatecznie dostępnych na ten cel środków.

Przetarg został ogłoszony 25 lutego. Wnioski składać należy do 30 marca.

Dodaj komentarz