global Pasażer

Koleje Ukraińskie otworzą na największych dworcach covidowe laboratoria testowe

Ukrzaliznytsia wprowadza od 21 października nowe zasady bezpieczeństwa podróży. Osoby, które od czwartku będą chciały wsiąść na pokład pociągu UZ, będą musiały przedstawić paszport covidowy lub negatywny wynik testu.

Koleje Ukraińskie

Koleje Ukraińskie zwróciły się do 20 laboratoriów z propozycją zorganizowania na terenie największych dworców kolejowych w kraju punktów testowych. Ma to poprawić bezpieczeństwo pasażerów w trakcie podróży transportem zbiorowym.

Według najnowszej uchwały dot. kwarantanny i restrykcyjnych środków przeciwepidemicznych obowiązujących na Ukrainie, w trakcie podróży pasażerowie muszą przedstawić dokumenty dot. przebiegu szczepień lub negatywnego testu na obecność koronawirusa.

Przeprowadzenie testu ułatwić ma funkcjonowanie na dworcach specjalnych laboratoriów – te zorganizować chcą Koleje Ukraińskie. Wśród wymagań postawionych organizacjom zaproszonym do przetargu UZ wymienia: możliwość pracy przez całą dobę i wydawania wyników za pomocą kodu QR w ciągu 30 minut, a także możliwość rejestracji online na test.

Spośród otrzymanych propozycji Ukrzaliznytsia wybierze laboratoria, które zaoferują najniższą cenę za badania.

Dodaj komentarz