Tabor Wydarzenia

Kolejne duże zamówienie dla Alstom

Firma Alstom zdobyła kolejne duże zamówienie. Zgodnie z oficjalnym komunikatem marka zrealizuje zlecenie o wartości aż 387 milionów euro. Kontrakt został podpisany 6 lipca pomiędzy producentem a Madhya Pradesh Metro Rail Corporation Limited.

Fot. Alstom
Fot. Alstom

Co obejmuje najnowsze zlecenie?

Zamówienie, które złożyła indyjska korporacja dotyczy projektów realizowanych w dwóch miastach: Bhopal oraz Indore. W ramach zlecenia Alstom wyprodukuje i dostarczy 156 wagonów metra z serii Movia. W zapisach kontraktowych zaznaczono ponadto wykupienie aż piętnastoletniego serwisu taboru dla tych inwestycji. Producent będzie odpowiedzialny za wyprodukowanie, dostarczenie, zainstalowanie, przetestowanie oraz ostatecznie uruchomienie 52 składów metra (27 dla miasta Bhopal oraz 25 dla Indore).

Pojazdy wyprodukuje zakład znajdujący się w Savli (Gujarat). Zgodnie z zapowiedziami będą to niezwykle nowoczesne, lekkie i sprawne konstrukcje, które mogą poruszać się z maksymalną prędkością do 80 kilometrów na godzinę. W obu miastach będą pokonywały po około 31 kilometrów na pojedynczych liniach metra.

Istotna jest również druga część podpisanego kontraktu. Indie zleciły bowiem firmie Alstom także zainstalowanie systemu sterowania pociągami, systemu sygnalizacji oraz telekomunikacji. Serwis tych elementów inwestor wykupił na łącznie siedem lat.

Pojazdy Movia dla metra

W serii pojazdów Movia na uwagę zasługuje przede wszystkim ich konstrukcja. Nowoczesne, projektowane z dużym wyczuciem składy cechuje lekka karoseria o sporej wytrzymałości materiałowej, produkowana ze stali nierdzewnej. Producent wyposażył wszystkie wagony w systemy klimatyzacji. Komponenty, które używa w procesie produkcji i wykończenia, są nie tylko trwałe, ale i maksymalnie bezpieczne dla pasażerów.

Ogromną zaletą oferowanych przez Alstom pojazdów Movia jest zastosowany w nich energooszczędny układ napędowy. Wykorzystuje on zjawisko hamowania odzyskowego. W ten sposób indyjskie metro staje się ekologicznym środkiem transportu, który pozwala zaoszczędzić wykorzystywaną energię, a także okazuje się alternatywą dla samochodów czy autobusów.

Z metra Movia marki Alstom korzysta wiele światowych linii, w tym te funkcjonujące w Londynie, Dehli czy Singapurze. O ich produkcję oraz dostarczanie dbają w głównej mierze zakłady Alstom India, które zatrudniają obecnie ponad 10 tysięcy pracowników.

Dodaj komentarz