global Wydarzenia

Uruchomiono trzeci pociąg pasażerski Indie – Bangladesz

Nowy pociąg jest uzupełnieniem dwóch istniejących połączeń pasażerskich – Kolkata-Dhaka-Kolkata Maitree Express i Kolkata-Khulna-Kolkata Bandhan Express.

"<yoastmark

Indie i Bangladesz uruchomiły nowe połączenie pasażerskie Mitali Express. Skład kursować będzie na linii Haldibari-Chilahati. Celem tej inicjatywy jest wzmocnienie możliwości podróżowania koleją między Indiami a Bangladeszem.

Trzeci pociąg pasażerski między Indiami a Bangladeszem został wyprawiony w podróż przez ministra kolei Indii Ashwini Vaishnawa i jego odpowiednika z Bangladeszu Mohammada Nurula Islama Sujana.

Vaishnaw powiedział, że Mitali Express będzie kolejnym kamieniem milowym we wzmacnianiu więzi między dwoma sąsiednimi krajami.

pociąg będzie kursował co dwa tygodnie (odjazd z Nowego Jalpaiguri o 11.45 w niedzielę i środę, przylot do Dhaki o 22.30 w te same dni i odjazd z Dhaki o 21.50 w poniedziałek i czwartek oraz przyjazd do Nowego Jalpaiguri o 7.15 rano we wtorek i piątek). Pokona dystans 595 kilometrów (z czego 61-kilometrowy odcinek znajduje się w Indiach).