global Wydarzenia

Uruchomiono trzeci pociąg pasażerski Indie – Bangladesz

Nowy pociąg jest uzupełnieniem dwóch istniejących połączeń pasażerskich – Kolkata-Dhaka-Kolkata Maitree Express i Kolkata-Khulna-Kolkata Bandhan Express.

"<yoastmark

Indie i Bangladesz uruchomiły nowe połączenie pasażerskie Mitali Express. Skład kursować będzie na linii Haldibari-Chilahati. Celem tej inicjatywy jest wzmocnienie możliwości podróżowania koleją między Indiami a Bangladeszem.

Trzeci pociąg pasażerski między Indiami a Bangladeszem został wyprawiony w podróż przez ministra kolei Indii Ashwini Vaishnawa i jego odpowiednika z Bangladeszu Mohammada Nurula Islama Sujana.

Vaishnaw powiedział, że Mitali Express będzie kolejnym kamieniem milowym we wzmacnianiu więzi między dwoma sąsiednimi krajami.

Pociąg będzie kursował co dwa tygodnie (odjazd z Nowego Jalpaiguri o 11.45 w niedzielę i środę, przylot do Dhaki o 22.30 w te same dni i odjazd z Dhaki o 21.50 w poniedziałek i czwartek oraz przyjazd do Nowego Jalpaiguri o 7.15 rano we wtorek i piątek). Pokona dystans 595 kilometrów (z czego 61-kilometrowy odcinek znajduje się w Indiach).

Wykorzystane zostaną składy LHB Kolei Indyjskich składający się z czterech wagonów First AC, czterech AC Chair Car i dwóch wagonów Power. Będą trzy klasy – AC First (kabina) Sleeper, AC First (kabina) i AC Chair, a opłata za przejazd wyniesie odpowiednio 44, 33 i 22 USD.

Nowa usługa pasażerska, Mitali Express, ma pobudzić turystykę w obu krajach, ponieważ połączy Bangladesz z północnym Bengalem, a także północno-wschodnim regionem Indii. Umożliwi również dostęp do Nepalu obywatelom Bangladeszu przez Indie koleją.

Indyjska firma SAIL testuje nowe szyny dla pociągów towarowych

Nowy pociąg jest uzupełnieniem dwóch istniejących połączeń pasażerskich – Kolkata-Dhaka-Kolkata Maitree Express (pięć dni w tygodniu) i Kolkata-Khulna-Kolkata Bandhan Express (dwa dni w tygodniu) – między Indiami a Bangladeszem. Kursy powyższych dwóch pociągów, które zostały zawieszone z powodu ograniczeń Covid, zostały wznowione 29 maja.

Dodaj komentarz