Aktualności Raport z Polski

Kolejny wypadek na przejeździe kolejowym w Wielkopolsce

Służby ratunkowe walczą o życie 20-letniego kierowcy samochodu osobowego, który na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Strykowie (woj. wielkopolskie) wjechał pod pociąg. To już drugi podobny wypadek z udziałem pojazdów Kolei Wielkopolskich.

Fot. Pociąg do Wielkopolski / Fb

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie. O wypadku poinformował na Twitterze rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Strykowo koło Stęszewa – na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu relacji Wolsztyn -Poznań z samochodem marki Ford Mondeo. Kierujący samochodem zakleszczony i jest nieprzytomny – napisał funkcjonariusz.

 

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, strażacy oraz pogotowie ratunkowe. Wciąż trwają utrudnienia w ruchu pociągów.

To kolejny dziś wypadek na przejeździe kolejowo-drogowym w Wielkopolsce. Krótko po godzinie 6.00 doszło do zderzenia pociągu Kolei Wielkopolskich z samochodem dostawczym. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został ranny. Samochód wywrócił się na tory, blokując ruch pociągów. Pasażerowie przewiezieni zostali do najbliższej stacji autobusową komunikacją zastępczą.

Pociąg Kolei Wielkopolskich zderzył się z samochodem dostawczym [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz