Raport z Polski Wydarzenia

Kolejowe ABC w najnowszej odsłonie

Już w najbliższą sobotę 27 sierpnia w Łebie odbędzie się ostatni tych wakacji, piknik rodzinny w ramach kampanii Urzędu Transportu Kolejowego – Kolejowe ABC. Dla najmłodszych oraz ich opiekunów przygotowano liczne atrakcje.

W ramach ogólnopolskiej kampanii promującej wśród dzieci bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych odbędą się koncerty i liczne zabawy. Na scenie wystąpią: popularny wśród maluchów DJ Miki oraz Halina Mlynkowa. Ponadto UTK zorganizuje pokaz ognia (fire show), zabawę na dmuchańcach, skoki na eurobungee, czy warsztaty kreatywne. Gościem specjalnym będzie Monika Pyrek, polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce, wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata. Pojawi się także Mateusz Pawłowski, znany m.in. z roli Kacpra Boskiego w serialu Rodzinka.pl.

Podobne spotkania odbywały się przez całe wakacje w miejscowościach wypoczynkowych. Każdorazowo celem imprez jest uświadamianie najmłodszych o niebezpieczeństwach na terenach kolejowych. W przyjazny sposób z pomocą sympatycznego pluszowego nosorożca Rogatka przekazywane są ważne informacje mogące uchronić dzieci i ich opiekunów od wypadku. Jest to już druga edycja tej kampanii, która w latach 2014-2020 cieszyła się ogromną popularnością.

-Pikniki organizowane w ramach Kampanii Kolejowe ABC II przyciągnęły w tym roku bardzo wielu fanów Rogatka. Podczas imprez doskonale sprawdza się metoda „nauki poprzez zabawę”. Bawią się i uczą się razem całe rodziny, a najlepsze drużyny mają szansę wygrać wyjątkowe nagrody. Dobrej zabawy nie zabraknie także w Porcie Jachtowym w Łebie. Zapraszam wszystkich chętnych na ostatnie wakacyjne spotkanie z Rogatkiem – zachęca dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

 

Piknik odbędzie się 27 sierpnia  w godzinach od 15.30 do 21.30 na terenie Portu Jachtowego w Łebie (ul. Jachtowa 8). Wstęp na wydarzenie i wszystkie atrakcje są bezpłatne. Więcej informacji można odnaleźć na stronie www.kolejoweabc.pl oraz na profilach Kampanii Kolejowe ABC na Facebooku, Instagramie, a także TikToku.

Dodaj komentarz