Aktualności global

Kolejowe inwestycje w Indiach

Indie ogłaszają inwestycje kolejowe w wysokości 32,7 mld USD w budżecie krajowym. Indyjski rząd zapowiedział również zwiększone zaangażowanie w rozwój taboru kolejowego.

Kolejowe inwestycje w Indiach

Rząd Indii ogłosił 1 lutego w swoim budżecie krajowym 2,45 biliona rupii (32,7 mld USD) na kolej, wraz ze zwiększonym zaangażowaniem w rozwój taboru kolejowego i infrastruktury.

Zgodnie z planami ogłoszonymi przez minister finansów Nirmalę Sitharaman, Koleje Indyjskie (IR) zakupią 400 pociągów Vande Bharat o prędkości 160 km/h, a w ciągu najbliższych trzech lat powstanie 100 nowych multimodalnych terminali towarowych. Dwa pociągi Vande Bharat już jeżdżą, a kolejny ma zostać ukończony w czerwcu br. w fabryce autobusów Integral w Chennai. IR złożyła zamówienia na 44 dodatkowe pociągi, a przetargi na kolejne 58 pociągów są obecnie w toku.

Sitharaman powiedziała, że zostanie również zainstalowany system T-CAS na 2000 km torów w latach 2022-23, a ponadto 238 miliardów rupii przeznaczono na rozwój systemów szybkiego transportu i projektów metra w Indiach. Minister nie wspomniała jednak o wcześniejszych inwestycjach takich jak restrukturyzacja IR, korporatyzacja produkcji pociągów czy wprowadzenie prywatnych operacji. Nie wspomniano również o docelowej dacie ukończenia wschodnich i zachodnich wydzielonych korytarzy towarowych (DFC) ani o planach poprawy finansów kolejowych.

Alstom dostarczy systemy sygnalizacyjne i telekomunikacyjne dla Indii

Koleje Indyjskie zamówiły 44 szybkie pociągi elektryczne

Dodaj komentarz