global Inwestycje Wydarzenia

Konkan Railway: Ruszyło połączenie pomiędzy Indiami i Nepalem

Po tym jak Konkan Railway dostarczyło firmie Nepal Railway dwa pięcioczłonowe zestawy pociągów DEMU (Diesel Electric Multi Unit) nastąpiło rozpoczęcie obsługi transgranicznych usług kolejowych pomiędzy Indiami i Nepalem.

Połączenie pomiędzy Indiami i Nepalem zostało uruchomione w celu poprawy komunikacji oraz handlu pomiędzy oboma krajami.

Konkan Railway to przedsiębiorstwo sektora publicznego z siedzibą w CBD Belapur w Navi Mumbai. Obsługuje ono Kolej Konkan, a także realizuje inne projekty związane z koleją. W tym projekcie zapewni ono tak wsparcie operacyjne i jak i utrzymaniowe przez okres jednego roku dla całego projektu. Przewozu będą się odbywały na trasie pomiędzy Jayanagarem w Indiach a Kurthą w Nepalu.

Co ważne Konkan Railway dostarczyło firmie Nepal Railway Company (państwowa firma obsługująca pociągi pasażerskie w Nepalu, świadcząca usługi przewozu osób na odcinku długości 45 km) dwa pięcioczłonowe zestawy pociągów DEMU na transgraniczną trasę kolejową.

Producent wyposażył każdy z pięciu pojazdów w napęd o mocy 1600 KM oraz jeden klimatyzowany człon. Ponadto, składy posiadają elektroniczny wtrysk paliwa, układ jezdny AC-AC oparty na mikroprocesorach, pneumatyczne zawieszenie i toalety.

Konkan Railway w oświadczeniu podkreślił:

Rząd Nepalu sfinalizował kolorystykę tych składów kolejowych w oparciu o flagę narodową Nepalu.

W ramach umowy Kolej Konkan przekaże do dyspozycji Nepalczyków 26 pracowników, a także wyposażenie. Ponadto, zbuduje podstawowe systemy do obsługi kolei oraz zapewni wsparcie techniczne w zakresie utrzymania torów i systemów sygnalizacji.

Dodaj komentarz