Raport z Polski Wydarzenia

Konkurs “Dworzec Roku” na finiszu. Ostatnie godziny głosowania

Zajezierze koło Dęblina, Gdańsk Główny, Centrum Przesiadkowe Gogolin, Centrum Przesiadkowe Rokietnica, Węgliniec, Wieliczka Park, Wisła Uzdrowisko oraz zespól 12 obiektów, startujących grupowo pod nazwą „Dworce Doliny Popradu” to finaliści tegorocznego konkursu Dworzec Roku.

Właśnie decydują się losy tegorocznego głosowania, które wyłoni spośród nich zwycięzcę nagrody publiczności. Głosować można do 31 października, korzystając z prostego formularza na stronie internetowej konkursu: https://dworzec-roku.pl/glosowanie/etap-3/

Warto zauważyć, że w całym kraju z roku na rok przybywa odnowionych i przyjaznych dla podróżnych dworców kolejowych. Coraz częściej obok podróżnych goszczą one w swoich murach biblioteki, miejsca spotkań organizacji społecznych czy instytucje ważne dla lokalnej społeczności. A to z kolei zwraca na nie uwagę nie tylko podróżnych ale także mieszkańców niekorzystających na co dzień z kolei. Przebudowane, coraz lepiej zaprojektowane i funkcjonalne obiekty zaczynają podnosić prestiż i rozpoznawalność swoich miejscowości. Dlatego w konkursie dworcowym mogą startować ramię w ramię wszystkie.  W finale tegorocznej edycji znalazło się więc miejsce dla „malutkiego” Zajezierza koło Dęblina jak i dla „wielkiego” Gdańska.

– Fakt, że gdańszczanki i gdańszczanie dostrzegają to miejsce i zgłosili je do konkursu na Dworzec Roku, pokazuje, że umiemy cieszyć się z tego co podkreśla walory naszego miasta – przekonuje Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Miasta Gdańsk.

 

Równolegle z internautami nad listą zwycięzców pracuje również pięcioosobowe jury złożone z m.in. architektów, urbanistów czy dziennikarzy. Na podstawie materiałów zebranych podczas sierpniowych audytów wybierze ono zwycięzcę nagrody głównej. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowano na 15 listopada podczas Kongresu Kolejowego w Warszawie.

Dodaj komentarz