global Przewozy towarowe

Korea Północna chce wznowić wymianę towarową z Chinami

Władze Korei Północnej chcą wznowić kolejowy ruch towarowy z Chinami. To szansa dla kraju na zwiększenie dostępności wielu towarów, w tym żywności, materiałów budowlanych i produktów żelaznych.

Fot. Phil Sangwell from United Kingdom - Moving the goods , Made in China., CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32135467
Fot. Phil Sangwell from United Kingdom – Moving the goods , Made in China., CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=32135467

Kolejowy ruch towarowy między Koreą Północną a Chinami ustał tuż po wybuchu pandemii Covid-19. Wstrzymało to dostawy materiałów budowlanych i żywności. Obecnie chińskie firmy logistyczne przygotowują się do ponownego otwarcia usługi. Towary transportują do terminalu w Dandong.

Z Dandong w stronę granicy chińsko-koreańskiej wyruszy pociąg składający się z 15-17 wagonów. Na pograniczu obu krajów skład przejdzie obowiązkową kwarantannę.

Pracownicy, którzy koordynują załadunek i rozładunek składu muszą być obowiązkowo zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. Ich obowiązkiem będzie codzienne poddawanie się testom na obecność COVID-19.

Kolejowy transport towarów na linii ChinyKorea Północna wstrzymany został z powodu pandemii. Decyzją władz obu krajów, połączenie przywrócono na początku 2022 r. Z uwagi na wzrastającą liczbę zachorowań, zdecydowano o ponownym wstrzymaniu usługi.

Dodaj komentarz