Pasażer

Korekta rozkładu jazdy pociągów. Co się zmieni?

W niedzielę 15 marca wprowadzona zostanie korekta rozkładu jazdy pociągów. Zmiany pozwolą m.in. poprawić lub uruchomić nowe połączenia pasażerskie, wpłyną na transport towarów oraz prowadzenie inwestycji na kolei. Co dokładnie się zmieni?

W aglomeracji krakowskiej podróżni skorzystają ze zmodernizowanej stacji Kraków Mydlniki. Pociągi na lotnisko w Balicach będą kursować częściej. Pociągi PKP Intercity zatrzymają się dodatkowo na nowych przystankach Stalowa Wola Charzewice i Lublin Zachodni, co poprawi dostęp do kolei mieszkańcom Podkarpacia i Lubelszczyzny.

Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 15 marca do 13 czerwca. PLK wraz z przewoźnikami opracowały połączenia w taki sposób, aby najlepiej wykorzystać dostępne możliwości linii kolejowych. Wiele tras jest modernizowanych w ramach inwestycji z Krajowego Programu Kolejowego. Efektem prac będą wygodniejsze stacje i przystanki, krótsze i bezpieczniejsze podróże. Aktualny i przyszły rozkład jazdy pociągów można sprawdzić przed podróżą na portalpasazera.pl i w aplikacji Portal Pasażera.