Pasażer Wydarzenia

Korekta rozkładu jazdy pociągów. Jak kursować będą Koleje Mazowieckie?

Od 14 marca obowiązywać będzie korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów. Jak zmieni się podróżowanie Kolejami Mazowieckimi?

Największy wpływ na kształt rozkładu jazdy pociągów mają prace związane z przebudową stacji Warszawa Zachodnia. Remont wkracza w kolejny etap, w związku z czym zmieni się rozkład kursowania pociągów. Na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia ruch będzie odbywał się jednotorowo. Część pociągów KM skończy i rozpocznie bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Centralna.

Linia średnicowa nr 448 Warszawa ZachodniaWarszawa Śródmieście – Warszawa Wschodnia

W dniach 14 – 23 marca w godz. 22:10-5:00 dnia następnego wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów na linii średnicowej z uwagi na prace remontowe związane z zamknięciem toru nr 1. Pociągi kursujące w kierunku wschodnim będą kierowane przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków osobowych Warszawa Ochota, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Z uwagi na kontynuację prac w stacji Warszawa Zachodnia, a także ze względu na dalsze prace przy budowie przystanku osobowego Warszawa Targówek od 14 marca 2021 r. będą występować utrudnienia  w kursowaniu pociągów KM i pociągów SKM linii S1 i S3 (kursują przez Warszawę Gdańską w skróconej relacji do Warszawy Zachodniej Peron 8).

W związku z powyższym od 14 marca 2021 r. do odwołania zostanie wprowadzone wzajemne honorowanie biletów.

Bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach SKM:

1)   linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina;

2)   linii S9 i S3 na odcinku LegionowoWarszawa Zachodnia peron 8.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach KM:

1) na odcinku:

2) linii lotniskowych RL, na odcinku LegionowoWarszawa Lotnisko Chopina przez Warszawę Centralną/Warszawę Śródmieście.

A tak przedstawiają się szczegóły dla pozostałych linii obsługiwanych przez pociągi KM:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

Pociąg „Wiedenka”, popołudniowy pociąg „Bolimek”, jak również wybrane pociągi do/z Grodziska Mazowieckiego będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Warszawa Główna.

Linia nr R2 WarszawaŁuków

Większość pociągów przyspieszonych będzie kursowała do/z stacji Warszawa Centralna.

Linia nr R3 WarszawaŁowicz

Na linii rozpoczyna się kolejny etap prac związany z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Rozkład jazdy ulegnie zmianie również 16 kwietnia, 11 oraz 26 maja. Od 16 kwietnia z uwagi na wprowadzenie ruchu jednotorowego od przystanku Warszawa Gołąbki do stacji Błonie część odwołanych połączeń będzie obsługiwana przez zastępczą komunikację autobusową kursującą na odcinku Warszawa Włochy – Błonie.

Dodaj komentarz