Pasażer

Korekta rozkładu jazdy pociągów. PKP Intercity prezentuje zmiany

W niedzielę 14 marca wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity. Duże znaczenie dla kursowania składów mają prace inwestycyjne na Warszawskim Węźle Kolejowym. PKP Intercity ma przygotowaną ofertę Biletu Warszawskiego IC dla osób, które będą łączyć podróż pociągiem i stołeczną komunikacją miejską, jak również wprowadza nową ofertę specjalną Aglo-rezerwacja Warszawa, która ułatwi poruszanie się pociągami przewoźnika po stolicy. Zobaczcie, co dokładnie się zmieni.

Zmiany obowiązujące od 14 marca do 12 czerwca zapewnią optymalne kursowanie pociągów PKP Intercity na odcinkach, na których będą prowadzone prace inwestycyjne mające na celu poprawę jakości infrastruktury i samego podróżowania.

Największe zmiany w kursowaniu pociągów PKP Intercity będą wynikać z rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowy Warszawy Zachodniej, największej w Polsce stacji pod względem liczby kursujących pociągów. Przebudowa Warszawy Zachodniej to kolejny etap modernizacji linii średnicowej i jedna z najbardziej ambitnych koncepcji kolejowych ostatnich lat. O szczegółach pisaliśmy poniżej:

Prace na stacji Warszawa Zachodnia postępują. Wkrótce kolejny etap

Kolejny etap prac na stacji Warszawa Zachodnia rozpocznie się 26 marca. Prace obejmą kolejne dwa perony. Na torze linii dalekobieżnej Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna zostanie wstrzymany ruch. PKP PLK oraz PKP Intercity dla pociągów dalekobieżnych kursujących przez stolicę przygotowały zmienione trasy.

Informacje dla pasażerów i oferty dla osób przemieszczających się po Warszawie

Na dworcach w największych polskich miastach w dniach 14 i 15 marca do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni, którzy pomogą ustalić dogodne przesiadki i znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

PKP Intercity uruchomiło specjalną podstronę, gdzie zamieszczane są informacje o zmianach w rozkładzie jazdy, honorowaniu biletów i poruszaniu się w obrębie dworców w związku z pracami na Warszawskim Węźle Kolejowym.

Z informacjami dotyczącymi modernizacji stacji Warszawa Zachodnia oraz zmian w kursowaniu pociągów można zapoznać się także tutajotwiera się w nowym oknie.

Czytaj dalej >