Pasażer Wydarzenia

Korekta rozkładu jazdy pociągów. PKP PLK informuje o zmianach

W niedzielę 29 sierpnia wejdzie w życie korekta rocznego rozkładu jazdy. Po dwunastu latach na linię Mielec – Dębica na Podkarpaciu wrócą pociągu. Poprawi się także oferta na Mazowszu, w relacji Warszawa – Radom. Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia wymaga zmian w kursowanie pociągów przez stolicę. Od września dojazdy do szkół ułatwią nowe przystanki i zmodernizowane stacje m.in. w aglomeracji łódzkiej i krakowskiej.

Fot. PKP PLK

Nowa korekta rozkładu jazdy obowiązywać będzie do 6 listopada. Jakie zmiany czekają w tym czasie na podróżnych?

Koleją z Mielca do Dębicy po 12 latach

Od 1 września – po dwunastoletniej przerwie, mieszkańcy Podkarpacia pojadą pociągiem na trasie z Mielca do Dębicy. Dostęp do kolei zapewnią nowe perony na przystankach: Wojsław, Rzochów, Rzemień, Tuszyma, Dąbie koło Dębicy, Pustków, Pustynia i stacjach: Mielec, Kochanówka Pustków. Przejazd na trasie z Mielca do Dębicy zajmie ok. 35 min. Poprzednio czas przejazdu wynosił ok. 1h 30 min.

Jak będą kursować pociągi Kolei Mazowieckich po korekcie rozkładu jazdy? [LISTA ZMIAN]

Dwutorowo do Radomia

Od niedzieli 29 sierpnia ustalona jest jazda pociągów po dwóch torach już na całej trasie między Radomiem a Warszawą. Zwiększy się przepustowość trasy i możliwe będzie uruchamianie większej liczby połączeń dalekobieżnych najkrótszą trasą przez Radom np. pociąg z Krakowa do Olsztyna pojedzie ok. 30 min krócej. W Radomiu będą dwa nowe przystanki, które ułatwią komunikację: Radom Gołębiów (pod wiaduktem na ul. Kozienickiej) oraz Radom Północny.