Pasażer Wydarzenia

Koronacja Karola III. Wielka mobilizacja brytyjskiej kolei

W Wielkiej Brytanii zapowiada się tłoczny weekend. Z uwagi na koronację Karola III 6 maja pojawią się dodatkowe pociągi i składy wzmocnione. Mają one zapobiec powstawaniu tłumów na stacjach kolejowych. Ruch będzie wówczas wzmożony – wielu podróżnych wybiera się na ceremonię.

Fotografia: Twitter, KesingtonRoyal
Fotografia: Twitter, KesingtonRoyal

Więcej pociągów

Rail Delivery Group, Network Rail i Transport for London podjęli współpracę z rządem, aby zapewnić podróżnym bezpieczny i komfortowy przejazd. RDG zwraca uwagę na ciężką pracę operatorów, jednak w długi weekend mogą pojawić się problemy.

Pasażerowie powinni na bieżąco sprawdzać informacje o podróży, ponieważ w międzyczasie mogą nastąpić zmiany w trasie. Dodatkowo muszą zadbać o ubiór odpowiedni do warunków pogodowych (z uwagi na możliwe stanie w kolejce na zewnątrz). Na dworcach kolejowych będą osoby, które posłużą pomocą i wskazówkami.

Great Western Railway zapewni dodatkowe pociągi, które pojadą wczesnym rankiem z Południowej Walii, Devon i Kornwalii, a także w Londynie i Dolinie Tamizy. Dodatkowo w piątek otwarto połączenie z odjazdami co godzinę.

– Koronacja naprawdę będzie niepowtarzalnym wydarzeniem dla wielu osób, które zaprezentuje Wielką Brytanię na arenie międzynarodowej – mówi Amanda Burns, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu. – Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc tym, którzy chcą przybyć do stolicy. Pociągi będą jednak bardzo zatłoczone, dlatego prosimy o wcześniejsze sprawdzenie podróży i zarezerwowanie sobie dużo czasu – dodaje.

 

Kursujące pociągi osiągną maksymalnie możliwą długość, aby wszyscy, którzy przybyli do Londynu, mogli cieszyć się obchodami koronacji Karola III.

Czekoladowe monety i nowe logo

LNER przygotował dla pasażerów pierwszej klasy pamiątkę z obchodów w postaci czekoladowych monet, a Transport for London umieścił wizerunek św. Edwarda na logo na stacjach metra, niedaleko których odbywać się będzie wydarzenie. Logo można zobaczyć również na jednych ze stacji Elizabeth Line, Overground, a także na głównych węzłach przesiadkowych w centrum stolicy.

Fotografia: Twitter, TfL
Fotografia: Twitter, TfL

W dniu koronacji kursujący pomiędzy londyńskim King’s Cross a Edinburgh Waverley pociąg na linii East Coast Main Line, ma zmienić nazwę na Carolean Express. David Horne, dyrektor zarządzający zaznaczył, że to część tradycji.

Dodatkowe połączenia w dniu koncertu

Pałac Buckingham organizuje również koncert, na którym pojawią się znani artyści. W dniu wydarzenia Great Western Railway zwiększył pociągi z dwóch do trzech na godzinę na odcinku Slough do Windsor & Eton Central. Z kolei South Western Railway otworzy dodatkowe połączenia pomiędzy Windsor i Eton Riverside a Waterloo, z których pasażerowie będą mogli skorzystać zarówno przed, jak i po koncercie. Dodatkowo wprowadzony zostanie system kolejek. Tak zaplanowane pociągi będą kursować do poniedziałkowego ranka – wraz ze zmniejszoną liczbą pasażerów, zmniejszy się również liczba kursujących pociągów. Pasażerowie są proszeni, aby podróżować pierwszym możliwym pociągiem.

Dodaj komentarz