global Tabor Wydarzenia

Pęknięcie w ramie podwozia. Hitachi wstrzymuje pociągi

Po wykryciu w pociągach Great Western Railway, Hull Trains, London North Eastern Railway i TransPennine Express modelu Hitachi 800 pęknięć w ramie podstawowej nadwozia, część pociągów została wycofana z eksploatacji. Pasażerowie w Wielkiej Brytanii w weekend mierzyli się z licznymi opóźnieniami i odwołaniami w podróży.

Fot. Hitachi Rail Europe

Pęknięcia zlokalizowano w trakcie rutynowej kontroli. Według Hitachi, usterkę wykryto w więcej, niż jednym pociągu. W związku z tym wszystkie pojazdy będą poddawane kontroli. Problem dotyczy składów dalekobieżnych. 

Hitachi przeprosił za zaistniałą sytuację i zapewnił, że część z pociągów przeszła kontrolę bez zarzutu. Do słów przedstawicieli Hitachi odniósł się także minister kolei, który zaznaczył, że utrudnienia w związku z usterkami trwać mogą “przez dłuższy czas”.

Jak wynika z informacji przekazywanych przez brytyjskie media, usterka zlokalizowana została w podwoziu – na ramie podstawowej. 

W związku z wykrytym problemem, Hitachi podjął decyzję o wstrzymaniu kursowania pociągów i ich kontroli, podkreślając, że bezpieczeństwo jest priorytetem firmy. Na spore utrudnienia przygotować się musieli podróżni między Londynem, Bristolem, Cardiff i Penzance. Część pociągów została tam odwołana.

Źródło: BBC

Dodaj komentarz