Wydarzenia

Koronawirus na budowie warszawskiego metra. “Jedno z największych ognisk wirusa”

Jednym z największych ognisk koronawirusa w Polsce jest budowa warszawskiego metra – informuje portal money.pl. W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane związane z zachorowaniami – mamy 1136 przypadków, 25 osób zmarło.

Wśród zarażonych wirusem Covid-19 jest 23 pracowników tureckiej firmy Gulermak, którzy pracują przy budowie warszawskiej linii metra. Osoby mające z nimi kontakt również trafiły na kwarantannę. W związku z zakażeniami nie ruszyła jedna z tarcz wiercących tunel.

– W ubiegłym tygodniu pojawiły się dwa pierwsze przypadki osób zarażonych koronawirusem w ekipie obsługującej tarcze TBM na odcinku zachodnim na Bemowie. Potem liczba ta wzrosła do czterech – mówi Bartosz Sawicki, rzecznik wykonawcy, firmy Gülermak, cytowany przez portal Money.pl. – Obecnie wiemy już o 23 przypadkach. W obsadzie tarcz TBM pracują pracownicy ponad 10 narodowości, pochodzący z trzech kontynentów. Przestoje zdarzały się już w tym roku, ale ich powodem było zamknięcie granic a nie zakażenia wśród załogi.

 

Resort zdrowia poinformował dziś (24.09) o 1136 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W ciągu ostatniej doby zmarło 25 osób. Najwięcej przypadków odnotowano w województwach: małopolskim, mazowieckim, pomorskim i śląskim, gdzie liczba osób chorych przekroczyła 100.

Reklama