Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Kościan: powstanie bezkolizyjne skrzyżowanie na linii Poznań Wrocław [ZDJĘCIA]

W Kościanie zbudowane zostanie bezkolizyjne skrzyżowanie. Przejazd pod torami to efekt modernizacji linii PoznańWrocław. Obiekt powstanie na odcinku Czempiń – granica Dolnego Śląska. Koszt budowy – 1,5 mld zł.

Fot. Radek Śledziński / PKP PLK

Skrzyżowanie kolejowo-drogowe w Kościanie na ul. Gostyńskiej zastąpił bezkolizyjny Przejazd pod torami. Takie rozwiązanie to bardziej bezpieczny ruch kolejowy i poprawa systemu komunikacji drogowej w mieście. Kierowcy od dziś (21 czerwca) korzystają z dwóch pasów ruchu, po jednym w każdym kierunku. Piesi zyskali bezpieczny, odseparowany od jezdni chodnik. Przygotowana jest ścieżka rowerowa.

– Modernizacja linii WrocławPoznań, trasy ważnej dla europejskiej sieci kolejowej, zapewnia coraz lepsze podróże regionalne i dalekobieżne. Na trasie wzrasta również poziom bezpieczeństwa dzięki bezkolizyjnym skrzyżowaniom m.in. w Kościanie. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. efektywnie wykorzystują unijne współfinansowanie z instrumentu CEFŁącząc Europę”, aby kolej stawała się coraz bardziej atrakcyjnym, dostępnym i konkurencyjnym środkiem transportu – powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

 

Wiadukt kolejowy w Kościanie na ul. Gostyńskiej to trzeci obiekt w mieście, gwarantujący bezpieczną komunikację kolejową i drogową, wybudowany w ramach modernizacji linii PoznańWrocław. Mieszkańcy korzystają już z przejazdu pod torami (wiaduktu kolejowego) na ul. Młyńskiej i podobnego rozwiązania – przejścia pieszo-rowerowego na ul. Wyzwolenia.