Inwestycje Wydarzenia

Koszt modernizacji zajezdni w Pradze tańszy niż szacowano

Konsorcjum spółek AFRY CZ i AF Infrastructure wygrało przetarg na modernizację zajezdni w dzielnicy Michle w czeskiej Pradze. Złożona oferta była niższa od zakładanego budżetu o 35 mln koron.

Fot. ČD

Do przetargu wpłynęły łącznie cztery oferty. Poza zwycięską, były to propozycje: Moravia Consult Olomouc, Sagasta i Metroprojekt. Najtańszą i spełniającą wszystkie kryteria była oferta spółek czeskiej AFRY CZ i szwedzkiej AF Infrastructure, które wyceniły pracę na 50 mln koron. W budżecie na inwestycje zarezerwowano zaś 85 mln koron.

Zwycięzca przetargu wykona dokumentację gruntów i postępowań budowlanych, zapewni także wszelkie dokumenty niezbędne do rozpoczęcia budowy, opracuje dokumentację projektową pod budowę oraz nadzór autorski.

– W związku z rozwojem kolei w ruchu dalekobieżnym i podmiejskim, podnoszeniem standardu podróżowania i wysoką higienę, konieczna jest rozbudowa istniejącej infrastruktury zajezdni. Chcemy zbudować m.in. nowe tory, by jeszcze łatwiej pociągi mogły kursować między halami serwisowymi – mówiła rzeczniczka czeskich kolei Gabriela Novotná.

Prace modernizacyjne trwać będą 18 miesięcy.

Reklama