Pasażer Wydarzenia

Kradli na tzw. podwieszkę. Kieszonkowcy z pociągów ujęci

Wykorzystali metodę tzw. podwieszki, by okraść pasażerów pociągów dalekobieżnych. Proceder przerwali funkcjonariusze Grup Operacyjno-Interwencyjnych Straży Ochrony Kolei. Kieszonkowcy za kradzieże odpowiedzą przed sądem.

Kieszonkowcy zatrzymani. SOK przeprowadził udaną akcję w województwie małopolskim (Fot. Straż Ochrony Kolei)
Kieszonkowcy zatrzymani. SOK przeprowadził udaną akcję w województwie małopolskim (Fot. Straż Ochrony Kolei)

W niedzielę 21 maja w województwie małopolskim zakończyły się działania pod kryptonimem „Bezpieczna Podróż IV – 2023”. W ramach realizowanych działań wytypowano pociągi dalekobieżne w których dochodzi najczęściej do kradzieży. Podczas zaplanowanej akcji, mającej na celu ujęcie obserwowanych złodziei, którzy dokonywali kradzieży kieszonkowych w pociągach na terenie województwa małopolskiego.

Pierwszy złodziej wpadł w ręce funkcjonariuszy w pociągu relacji Kraków Główny – Szczecin Główny.

Kieszonkowiec wykorzystał sposób kradzieży na tzw. ,,podwieszkę’’, czyli powiesił swoją kurtkę obok kurtki wytypowanej ofiary, potem pod pozorem sprawdzenia czegoś w swojej kurtce przeszukał ubranie współpasażera, po czym odszedł ze skradzionym mieniem.  Łupem złodzieja padło 300 zł – informują mundurowi.

 

Do podobnego zdarzenia doszło w pociągu relacji Kraków GłównyOlsztyn Główny, kiedy to drugi obserwowany złodziej dokonał zuchwałej kradzieży, również metodą na podwieszkę.

– W kurtce pokrzywdzonego tym razem znajdowało 100 zł – informują Strażnicy.

 

Okazało się, że obaj ujęci mężczyźni to znani funkcjonariuszom złodzieje, którzy już wcześniej byli notowani za podobne kradzieże. Kieszonkowcy zostali przekazani do dyspozycji funkcjonariuszy Komisariatu II Policji w Krakowie. Mężczyźni odpowiedzą teraz za kradzieże przed sądem.

Dodaj komentarz