Raport z Polski Wydarzenia

Krok od tragedii na przejeździe kolejowym pod Mogilnem [FILM]

Migające czerwone światło na sygnalizatorze przy przejeździe kolejowym wciąż jest przez kierowców ignorowane. Na ich wyobraźnię nie działają nawet liczne, często kontrowersyjne akcje społeczne. O bezmyślności za kółkiem mówią kujawsko-pomorscy policjanci i publikują najnowszy film z jednego z przejazdów kolejowych w regionie.

Groźny incydent na przejeździe kolejowym pod Mogilnem
Groźny incydent na przejeździe kolejowym pod Mogilnem

Mogileńscy policjanci wyjaśniają niebezpieczną sytuację na przejeździe kolejowym, do której doszło na początku stycznia 2024 r. w Wiecanowie. Kierujący Hondą CRV i ciężarowym DAF-em wjechali na przejazd kolejowy przy włączonej sygnalizacji świetlnej i opadających rogatkach.

Całe zdarzenie zarejestrowały dwie kamery kolejowego monitoringu. Policjanci ustalili personalia obydwu kierujących. 28-letni właściciel hondy został już ukarany mandatem w kwocie 2000 złotych i 15 punktami karnymi, natomiast użytkownik Tir-a wkrótce otrzyma mandat w tej samej wysokości.

– Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na przejazdach kolejowych, zwłaszcza tych niestrzeżonych, i stosowanie się do umieszczonej tam sygnalizacji i znaków drogowych – przypominają kujawsko-pomorscy funkcjonariusze. – Pomimo wielu apeli oraz informacji medialnych o tragicznych zdarzeniach, wielu kierowców nadal lekceważy podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się przez przejazdy kolejowe.

 

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych promują inicjatorzy akcji “Bezpieczny Przejazd“.

Dodaj komentarz