Wydarzenia

Krośniewicka Kolej Wąskotorowa zbiera środki na transport podkładów kolejowych

Prace przy tworzeniu linii Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej idą pełną parą. Ich realizacja możliwa jest dzięki zaangażowaniu Towarzystwa Kolei Wąskotorowych, którego członkowie, często za własne środki, przywracają dawnym torom świetność. Właśnie nadarzyła się okazja, by pozyskać ogromną ilość podkładów kolejowych. Zakup, a przede wszystkim transport, nie będzie jednak możliwy bez pomocy miłośników wąskotorówek.

Zbiórkę środków, które umożliwią zakup i transport podkładów TKW prowadzi przy pomocy portalu zrzutka.pl (link). Tam też zwraca się z prośbą o wsprcie.

– Ostatnim razem dokonaliście cudu i sprawiliście, że grupa osób chcąca uratować ten podupadający zabytek województwa łódzkiego zaczęła pokazać, że silna wola i trochę dobrego serca z zewnątrz może sprawić, że nawet najbardziej krytyczna sytuacja może się odmienić – czytamy. – Dzisiaj znów zwracamy się do Państwa z prośba o pomoc. Pojawiła się szansa na pozyskanie ogromnych ilości podkładów, które mogłyby posłużyć Krośniewickiej Kolei Wąskotorowej i to za bezcen, jednakże potrzebujemy pozyskać środki niezbędne na transport ogromnej ilości materiału do Krośniewic. Kolej ta pochłania cały wolny czas i prywatne środki wolontariuszy, gdyż wymaga ciągłych nakładów a oferta którą dostaliśmy jest ograniczona czasowo, a cała akcja jest zaplanowana na 5 grudnia. Dlatego ponownie liczymy na Wasze wsparcie wierząc że może się udać, a kolej krośniewicka dostanie symboliczny prezent mikołajkowy od jej fanów!

 

Krośniewice, to niewielka miejscowość pod Kutnem w województwie łódzkim. To właśnie tam biegnie jedna z ciekawszych w Europie linii kolei wąskotorowych. Jej tory eksploatowane były od początku XX wieku. Wyłączona z użytku trasa zaczęła niszczeć. W 2019 r. pod swoją opiekę przejęło ją Towarzystwo Kolei Wąskotorowych, podejmując decyzję o rewitalizacji.

Czytaj dalej >