Przetargi

Kujawsko-pomorskie wciąż bez perspektyw na zakup nowych pociągów

Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego otrzymał ofertę Pesy na zakup maksymalnie 7 pojazdów. Oferta w górę, a budżet bez zmian. Najprawdopodobniej ponownie przetarg zakończy się fiaskiem.

Fot. kujawsko-pomorskie.pl

W marcu 2023 roku Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił przetarg na zakup 1 elektrycznego zespołu trakcyjnego z opcją na dokupienie kolejnych 6 pojazdów. Do przetargu zgłosiła się tylko Pesa Bydgoszcz, jednak oferta bydgoskiego producenta była dla samorządu zbyt droga i finalnie konkurs unieważniono.

Przypomnijmy, że w lipcu br. oferta Pesy opiewała na kwotę 46 002 000 zł brutto, tymczasem budżet jaki przygotował zamawiający wynosił 36 mln zł. W październiku br. samorząd zdecydował się powtórzyć całą procedurę i wczoraj wpłynęła ponownie wyłącznie oferta Pesy Bydgoszcz, tyle że tym razem opiewająca już na kwotę 46 973 700 zł brutto. Nie uległy zmianie natomiast szacunki zamawiającego, który wciąż twardo utrzymuje budżet w wysokości 36 mln zł. Oznacza to, że najprawdopodobniej postępowanie zostanie po raz drugi unieważnione.

Samorząd chce nabyć czteroczłonowe jednostki. Więcej o specyfikacji EZT-ów pisaliśmy TUTAJ.

Dodaj komentarz