Inwestycje Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Lepszy dostęp do kolei na linii Łódź – Opoczno

PKP Polskie Linie Kolejowe poprawią podróże na linii Łódź – Opoczno. Między Tomaszowem Mazowieckim a Opocznem ruszyła budowa nowego przystanku – Tomaszówek (nazwa robocza). Inwestycja kosztuje 2,8 mln zł.

Budowa przystanku Tomaszówek (Fot. Mieczysław Dereziński / PKP PLK)
Budowa przystanku Tomaszówek (Fot. Mieczysław Dereziński / PKP PLK)

Inwestycja na linii ŁódźOpoczno, między stacją Bratków a przystankiem Szadkowice zaczęła się od wzmocnienia gruntu pod budowę nowego peronu i przylegającego toru. Wykonawca prac zdemontował szyny i podkłady na długości ponad 200 metrów. Przygotowuje on obecnie teren pod budowę fundamentów nowego peronu. Równocześnie też gromadzi niezbędne materiały.

Peron powstanie w pobliżu skrzyżowania torów z drogą gminną Tomaszówek – Bratków. Inwestycja zwiększy dostęp do kolei, a także zapewni lepsze warunki podróży w powiecie opoczyńskim – szczególnie w miejscowościach Tomaszówek i Bratków.

O inwestycji

W ramach zadania, wykonawca zbuduje 200-metrowy Peron o wysokości 0,76 m. Zapewni on wygodne wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Obiekt zyska nowe ławki i wiaty, a także oświetlenie LED. Będą tablice z czytelnym oznakowaniem i gabloty informacyjne z rozkładami jazdy. Inwestor dostosuje Peron do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Inwestycja obejmuje również wymianę torów w rejonie przystanku oraz remont nawierzchni asfaltowej na przejeździe kolejowo-drogowym.

Zmiany w komunikacji na odcinku Tomaszów Maz. – Końskie

Budowa przystanku oraz realizowane w ramach oddzielnego zadania prace na odcinku Tomaszów Mazowiecki – Końskie związane wymianą podkładów oraz oczyszczaniem tłucznia zostały uwzględnione w rozkładzie jazdy. Od 16 lipca do 6 sierpnia za wszystkie pociągi pomiędzy Tomaszowem a Opocznem kursują autobusy zastępcze. Informacje są dostępne na portalpasazera.pl.