Raport z Polski Wydarzenia

ŁKA oficjalnym sponsorem klubu piłkarskiego

Łódzka Kolej Aglomeracyjna, wspólnie z Województwem Łódzkim, pozyskała status Oficjalnego Sponsora Klubu Widzew Łódź. – Z Widzewem gramy do jednej bramki. Działamy w tym samym środowisku, a odbiorcami naszych usług są przede wszystkim mieszkańcy województwa łódzkiego – podkreślał prezes Zarządu ŁKA Janusz Malinowski.

Fot. Łódzka Kolej Aglomeracyjna
Fot. Łódzka Kolej Aglomeracyjna

W ramach podpisanego porozumienia, logo ŁKA zostanie umieszczone m.in. na spodenkach meczowych pierwszej drużyny oraz na koszulce drużyny z kategorii U-17 Akademii Widzewa. Choć nie tylko.

– Z Widzewem gramy do jednej bramki. […] Chcemy wspierać rozwój lokalnego Klubu, angażować się w sprawy ważne i służące społeczeństwu. Współpraca z Widzewem pozwoli zaistnieć Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w świadomości szerszego grona odbiorców – wśród kibiców oraz całej klubowej społeczności. Naszymi pociągami można dojechać na mecz z wielu miejscowości położonych na terenie województwa, praktycznie pod sam stadion – powiedział Janusz Malinowski, prezes ŁKA.

 

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest samorządowym przewoźnikiem kolejowym zapewniającym transport pasażerski na terenie województwa łódzkiego. Kursuje także w woj. mazowieckim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim i świętokrzyskim. Spółka jest nowoczesnym i ekologicznym przewoźnikiem dostosowanym do oczekiwań i wymagań pasażerów, który dzięki zaangażowaniu pracowników oferuje wysoką jakość usług.

Do tej pory kibice Widzewa korzystali ze zniżek na przejazdy grupowe, a obydwa podmioty dbały o wzajemną promocję na stadionie i  w pociągach. Teraz współpraca osiągnie zdecydowanie większy wymiar a kibice Widzewa mogą liczyć na kolejne promocje związane z przejazdami ŁKA.

– Chciałbym, aby organizacyjnie Widzew funkcjonował tak, jak Łódzka Kolej Aglomeracyjna, która jest najlepszym przewoźnikiem w województwie i stawia wysoko poprzeczkę w dziedzinie transportu zbiorowego –mówił Mateusz Dróżdż, prezes Widzewa Łódź.

 

Jak zaznaczył, Widzew jest klubem ogólnopolskim, ale stanowi również wizytówkę całego regionu łódzkiego.

– Jesteśmy dumni, że będziemy mogli promować województwo podczas rywalizacji na boisku. Klub jest ważnym elementem tożsamości dla kibiców, którzy pokonują dziesiątki kilometrów, by wypełniać Serce Łodzi. Rozmowy z panem Marszałkiem były bardzo owocne i odbyły się w świetnej atmosferze, za co chciałbym podziękować – mówił Dróżdż.

 

O współpracy z klubem mówił także marszałek województwa łódzkiego.

– To dla nas kolejny etap realizowanej od lat strategii wspierania sportu. Chętnie włączamy się w projekty ważne dla lokalnych społeczności i jednoczące mieszkańców. A takim z całą pewnością jest piłka nożna. Wiem, jak ważna dla Klubu jest Akademia Widzewa. Świetnie się składa, bo również dla samorządu województwa łódzkiego sport dzieci i młodzieży to oczko w głowie. […] Cieszę się, że będziemy współpracować z klubem piłkarskim, posiadającym długoletnią tradycję sportową, a także sukcesy na arenie międzynarodowej. Doceniamy Wasz rozwój. Obserwowaliśmy, jak długą drogę pokonaliście, by znaleźć się tu, gdzie jesteście, czyli w czołówce ekstraklasy. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że Widzew to nie tylko duma Łodzi, ale też duma województwa! – powiedział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

O ŁKA

ŁKA systematycznie podnosi atrakcyjność i efektywność przewozów poprzez rozwój siatki połączeń, integrację taryfową i rozkładową z innymi uczestnikami transportu, inwestycje taborowe, utrzymanie wysokich standardów podróży oraz ochronę środowiska. Przewoźnik jest liderem w podnoszeniu efektywności energetycznej kolei. Oszczędza zużycie energii stosując rekuperację i eco-driving. Sukcesywnie przechodzi na całkowite zasilanie swoich pociągów zieloną energią trakcyjną. Zaplecze techniczne na łódzkim Widzewie zasila zaś własnych instalacji fotowoltaicznych. ŁKA angażuje się również w sprawy służące mieszkańcom regionu, wspiera lokalne inicjatywy, współpracuje z różnymi instytucjami oraz otoczeniem społecznym. Spółka jest marką wiarygodną, budzącą zaufanie, zorientowaną na potrzeby współczesnego pasażera – swoistą wizytówką województwa łódzkiego.

Dodaj komentarz