Tabor Wydarzenia

Lokomotywa z okleiną “Zamordowani przez Niemców…” wyrusza w trasę do Berlina [ZDJĘCIA]

Dzisiaj oficjalnie zaprezentowano okleinę lokomotywy, na której widnieje napis “Zamordowani przez Niemców za ratowanie Żydów podczas II wojny światowej”. Jest to okolicznościowa grafika o Rodzinie Ulmów.

Dzisiaj, przy peronie stacji Warszawa Centralna oficjalnie zaprezentowano lokomotywę z okolicznościową okleiną upamiętniającą rodzinę Józefa i Wiktorii Ulmów wraz z Dziećmi, która została zamordowana przez Niemców za ratowanie Żydów podczas II wojny światowej.

Decyzją papieża Franciszka, rodzina ta ma zostać błogosławiona 10 września br. Oklejenie lokomotywy jest częścią akcji upamiętniającej rodzinę Ulmów oraz promującą beatyfikację.

Dokładniej, oklejony został Husarz EU44-007 PKP Intercity, który będzie obsługiwać połączenie IC Wawel relacji PrzemyślKrakówBerlin. Napis jest zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej.

Elektrowóz z taką okleiną będzie prowadzić pociągi od dzisiaj (wyjątkowo dzisiaj poprowadzi pociąg BWE, który wyruszy o godzinie 12:15 z Warszawy Gdańskiej), następnie pojazd zostanie skierowany do obsługi połączenia PrzemyślKraków Berlin aż do 4 września br.

Dodaj komentarz