Raport z Polski

Maciej, syn pracownika PKP IC, potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Możemy mu pomóc

Fot. nadesłane

Maciej ma 20 lat i jest studentem I roku Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Filologia Rosyjska. Jest synem pracownika spółki PKP Intercity. Po ciężkim wypadku jest osobą niepełnosprawną. Zdrowie uratować mu może tylko intensywna rehabilitacja. Na tę jednak brakuje rodzinie pieniędzy. Darowizny wpłacać można do 15 kwietnia.

Maciej Surówka uległ wypadkowi 19 lutego. Z miejsca zdarzenia do szpitala przewieziony został przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Walka o jego życie toczyła się w Szpitalu Uniwersyteckim na krakowskim Prokocimiu. W pierwszych dniach lekarze nie dawali Maciejowi większych szans na przeżycie.

Po pierwszej operacji, która polegała na złożeniu rozszczepionych kręgów kręgosłupa w całość i zabezpieczeniu ich drutami, lekarze poinformowali, że pacjent nie ma szans na samodzielne chodzenie. Maciek jest sparaliżowany od pasa w dół. Jednakże jego stan jest stabilny. Nadchodzące dni spędzi na neurochirurgii. Szpital zapewni mu pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym do 6 tygodni.

W związku z potrzebą dalszej rehabilitacji, rodzice Maćka, za pośrednictwem Fundacji Grupy PKP, poszukują środków na sfinansowanie ćwiczeń i konsultacji ze specjalistami.

– Fundusze ze zbiórki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rehabilitacji i pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym, psychoterapię, fizjoterapię, neuro terapię i zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego, m.in.: materac przeciwodleżynowy, łóżko rehabilitacyjne, wózek inwalidzki itp. oraz dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby z niepełnosprawnością – informuje Fundacja Grupy PKP.

Jak można pomóc Maciejowi?

Każdy, kto chciałby wspomóc rehabilitację 20-latka może wpłacać do 15 kwietnia darowizny na konto Fundacji Grupy PKP: 81 1320 0019 1649 3010 2000 0009, wpisując w treść przelewu: darowizna na cele statutowe – dla Macieja Surówki. Można także przekazać 1 proc. podatku postępując zgodnie z poniższą instrukcją:

W formularzu rocznego zeznania podatkowego, w kategorii: WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO” (OPP), w rubryce Numer KRS należy wpisać 0000499069, obok wysokość wnioskowanej kwoty.

Następnie poniżej w kategorii INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, w rubryce Cel szczegółowy 1% należy wpisać Maciej Surówka oraz (koniecznie) w rubryce Wyrażam zgodę, w kwadracie zaznaczyć „X”.

Na wszelkie pytania związane z pomocą Maciejowi odpowiadają przedstawiciele Fundacji – Zadzwoń, napisz albo po prostu przyjdź.

Dodaj komentarz