Polregio

Małopolska podpisała 6-letni kontrakt z Polregio

Polregio podpisało kolejną umowę z samorządem województwa na realizowanie długoterminowych przewozów kolejowych. Tym razem 6-letni kontrakt spółka podpisała z Województwem Małopolskim.

Fot. Polregio

Wartość podpisanej 9 grudnia umowy wynosi ponad 528 mln zł. Przy średniej pracy eksploatacyjnej na poziomie ponad 3,5 mln pockm rocznie pociągi przewoźnika pokonają łącznie 21,14 mln pockm, co daje średnią roczną planowaną pracę eksploatacyjną na maksymalnym poziomie 3,52 mln pockm.

Umowa wejdzie w życie wraz z nowym rozkładem jazdy pociągów od 13 grudnia 2020 roku i będzie obowiązywać do 12 grudnia 2026 r. Od 13 grudnia 2020 r. aż 28 pociągów POLREGIO dziennie połączy Kraków i Katowice z czasem przejazdu ok. 70 minut. Nowa oferta połączeń kolejowych pozwoli na szybkie i komfortowe podróże w atrakcyjnej cenie 13 zł.

Z Krakowa do Katowic dojedziemy w 70 minut!

– Zawarcie wieloletniej umowy z POLREGIO zapewni stabilizację oferty, realizowanej na obszarze Małopolski, wykorzystując potencjał transportu kolejowego. W tegorocznej ofercie przewozowej uwzględniono doświadczenia epidemii koronawirusa. Liczę, że nowy rozkład jazdy spotka się z zainteresowaniem pasażerów, a pociągi organizowane przez Województwo Małopolskie będą chętnie wybierane w codziennych podróżach – mówi Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

 

O pociągach, jako prośrodowiskowych środkach transportu mówił Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

– Naszym celem jest bezpieczeństwo, komfort i punktualność. Jestem przekonany, że dzięki nowej umowie coraz więcej podróżnych wybierze pociąg zamiast samochodu, zwłaszcza w Krakowie i ościennych miejscowościach, które od lat borykają się z problemem smogu.  Przy podróży z centrum miasta do innego ośrodka miejskiego kolej jest bezkonkurencyjna. Jest zdecydowanie bardziej ekologiczna, tańsza dla pasażera i szybsza od jakiegokolwiek samochodu. Przy takiej ofercie docelowo nawet osoby, które stać na nowe auto i korzystają z niego na co dzień, będą decydować się na skorzystanie z połączenia kolejowego między Krakowem i Katowicami – mówi Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

 

Kolejną podpisaną umowę skomentował Prezes Zarządu Polregio.

– Województwo Małopolskie to kolejna wieloletnia umowa POLREGIO, a jej podpisanie zbiega się z wprowadzeniem nowych połączeń na trasie KrakówKatowice za jedyne 13 zł. Miesięczny bilet to koszt 235 zł, a czas podróży wynosi jedyne ok. 70 minut w komfortowych warunkach w klimatyzowanym składzie – nowym taborem typu Impuls EN-63A lub gruntownie zmodernizowanymi składami typu Feniks EN-57 FPS. Kolej w Małopolsce zmienia się na lepsze, dzięki wielomilionowym inwestycjom m.in. PKP PLK. To również dzięki temu możliwe są szybsze i bardziej komfortowe podróże do uzdrowisk czy niebawem do Zakopanego pociągami POLREGIO. Nowe pociągi jeżdżące po zmodernizowanej trasie to standard, jakiego oczekują dzisiaj pasażerowie na kolei nie tylko w Krakowie czy okolicach. We współpracy z samorządami w całej Polsce będziemy konsekwentnie pracować nad dalszą poprawą jakości kolejowych przewozów regionalnych – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO.

 

Dodaj komentarz