Aktualności Polregio

Małopolska: POLREGIO podnosi ceny, władze województwa ujednolicają ofertę przewozową

 

Fot. Ficek / CC

Od 1 lutego POLREGIO wprowadza zmiany w cenniku biletów pasażerskich w Małopolsce. – Kolejnym krokiem będzie pełna integracja biletowa w przewozach kolejowych organizowanych przez Samorząd Województwa Małopolskiego – informuje przewoźnik, zaznaczając, że ujednolicona zostanie oferta pociągów Kolei Małopolskich oraz POLREGIO. Dodatkowo wprowadzone zostaną nowe oferty specjalne – „Bilety Małopolskie”. Poznajcie szczegóły.

Zmiany spowodowane są wzrostem kosztów świadczenia usług przewozowych. Nowy cennik zakłada wzrost cen średnio o 10% w przypadku biletów jednorazowych i o 10 zł dla większości biletów okresowych, niezależnie od relacji.

Zmiany zostaną wprowadzone w ramach ofert specjalnych obowiązujących w Małopolsce. Należy podkreślić, że mimo wprowadzanej regulacji, ceny biletów w ramach tych ofert będą w dalszym ciągu znacznie niższe niż ceny w ramach taryf podstawowych.

nowe ceny będą również obowiązywać przy przejazdach z/do stacji Kraków Lotnisko. W związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów cena za jednorazowy przejazd  z Krakowa do Portu Lotniczego wzrośnie o 3 zł.

Bilety Małopolskie – nowe zniżki i oferty specjalne

Od 17 lutego 2020 r. na obszarze województwa małopolskiego nastąpi pełna integracja biletowa w pociągach obsługiwanych przez POLREGIO i Koleje Małopolskie. Pasażerowie zyskają możliwość korzystania z nowych ofert specjalnych tzw. „Biletów Małopolskich”, umożliwiających podróżowanie po Województwie w atrakcyjnych cenach.