Pasażer Raport z Polski

Małopolska wprowadza bilet na pociąg za złotówkę! Kto może z niego skorzystać?

W okresie zimowych ferii dzieci i młodzież z Małopolski będą podróżować pociągami za symboliczną złotówkę. O projekcie „Małopolski bilet na ferie” informuje w mediach społecznościowych Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa.

Małopolski bilet na ferie obowiązywać będzie od 10 do 25 lutego (fot. Koleje Małopolskie)
Małopolski bilet na ferie obowiązywać będzie od 10 do 25 lutego (fot. Koleje Małopolskie)

Uczniowie z województwa małopolskiego zimową przerwę semestralną rozpoczną w poniedziałek 10 lutego. Od tego dnia korzystać będą mogli z nieograniczonej liczby przejazdów pociągami w obszarze województwa.

– Oferta jest dostępna dla wszystkich dzieci. Bez opłat podróżować będą maluchy do 4 roku życia. Dzieci w wieku od 4 lat do rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego będą mogły skorzystać na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna o wieku dziecka. Natomiast dzieci i młodzież od rozpoczęcia przygotowania przedszkolnego aż do ukończenia szkoły ponadpodstawowej będą musiały okazać ważny dokument uprawniający do ulgowego przejazdu. Oczywiście, opłata za bilet wynosi jedynie 1,00 zł, niezależnie od długości trasy – informuje Smółka.

 

Bilet wydany w ramach oferty „Małopolski bilet na ferie” ważny będzie przez cały dzień. Uprawnia do wielokrotnych przejazdów w ramach sieci połączeń województwa.

Bilety honorowane będą w pociągach Kolei Małopolskich, przewoźnika POLREGIO oraz w pociągach Kolei Śląskich na odcinku Katowice – Kraków oraz Katowice – Zakopane. Będą one również akceptowane w przypadku przejazdów autobusami Małopolskich Linii Dowozowych.

Dodaj komentarz