Pasażer Wydarzenia

Koleje Małopolskie powitały 35-milionowego pasażera

W ciągu 8 lat, powołana przez Województwo Małopolskie, Spółka „Koleje Małopolskie” przewiozła 35 mln pasażerów. Jubileuszowego pasażera, w pociągu relacji Kraków Lotnisko-Wieliczka Rynek Kopalnia, przywitali: marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka i Tomasz Warchoł, Prezes Kolei Małopolskich. Wyjątkowy podróżny otrzymał bilet specjalny oraz voucher na przejazd pociągami KMŁ.

Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Podczas wydarzenia o sukcesie samorządowej kolei w Małopolsce i dalszych planach inwestycyjnych marszałek Witold Kozłowski powiedział:

– Zaufało nam już 35 milionów pasażerów. To utwierdza nas w przekonaniu, że rozwój szybkiego, bezpiecznego, a także ekologicznego transportu kolejowego jest jednym z kluczowych działań realizowanych przez samorząd województwa na rzecz ciągłej modernizacji Małopolski. Kupujemy nowe pociągi, budujemy nowoczesne zaplecze kolejowe oraz rozwijamy nowe połączenia. Wszystko z myślą o mieszkańcach regionu i odwiedzających nas turystach.

 

Wicemarszałek Łukasz Smółka podkreślił, że:

– Krokiem milowym dla rozwoju transportu kolejowego w Małopolsce było podpisanie przez Zarząd Województwa Małopolskiego umowy na budowę zaplecza technicznego. Jest to strategiczna inwestycja warta aż 91 mln zł.

 

Przez 8 lat swojej działalności Koleje Małopolskie zmieniły oblicze kolei w regionie. Na początku z ich usług pasażerowie mogli skorzystać na trasie Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny. Po 2 latach i 7 miesiącach działalności koleje obsłużyły 10 mln pasażerów. W kolejnych latach przewoźnik rozwinął swoją ofertę przewozową o połączenia do Portu Lotniczego Kraków-Balice, Sędziszowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Krynicy-Zdrój, Zakopanego, a także Jasła. W marcu 2019 roku Koleje Małopolskie przewiozły 20-milionowego pasażera.

Pod koniec 2021 roku Koleje Małopolskie rozszerzyły swoją ofertę przewozową o połączenie do Skawiny, Oświęcimia oraz Trzebini. Dzięki stałemu rozwojowi przewoźnik, w ciągu 8 lat, obsłużył 35 mln pasażerów.

Dodaj komentarz