Pasażer Polregio

Polregio uruchamia połączenia kolejowe Olkusz – Kraków Główny

Polregio uruchamia nowe połączenia kolejowe w relacji Olkusz – Kraków Główny. Skład kursować będzie od 14 marca.

Fot. Polregio
Fot. Polregio

Decyzję o nowym połączeniu przewoźnik Polregio podjął razem z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego. Składy kursować będą na linii kolejowej nr 156, która biegnie między stacją Bukowno a stacją Jaworzno Szczakowa. Wcześniej trasa nie była eksploatowana przez pociągi pasażerskie.

– Dzięki tej decyzji stworzyliśmy alternatywę połączenia kolejowego między Olkuszem a Krakowem, z czasem przejazdu ok. 65 minut – informuje przewoźnik Polregio. – Połączenia zaplanowane zostały w ten sposób, aby ułatwić podróżowanie między Olkuszem, Bukownem i Krakowem osobom udającym się do pracy, szkoły i uczelni, a także stworzyć dogodną i co ważne ekologiczną alternatywę przemieszczania się.

 

Aktualnie w rozkładzie jazdy znalazło się 6 par pociągów OlkuszKraków Główny i z powrotem oraz 1 para w relacji Olkusz – Jaworzno Szczakowa i z powrotem. Jeśli zainteresowanie takim rozwiązaniem się sprawdzi z pewnością w przyszłości przewoźnik podejmie działania dot. zwiększenia ilości połączeń.

Cena biletu na połączenia wg zastosowanej oferty pozataryfowej „Połączenie w Dobrej Cenie” jest bardzo atrakcyjna i wynosi tylko 9 zł. Obowiązują wszystkie ulgi ustawowe.

PKP CARGO uruchamia nową markę pociągów operatorskich